Арсен Аваков: екс-губернатор без довіри і міністр під прицілом НАБУ.
Колишньому губернатору Харкова Арсену Авакову депутати кілька разів висловлювали недовіру, проти нього порушували кримінальні справи і навіть на посаді глави МВС ним цікавиться НАБУ, передає Корупція. інфо
Арсен Аваков народився в Азербайджані. Однак там прожив всього два роки. У 1966 році його сім'я переїхала в Україну.
Арсен Борисович навчався в Харківському політехнічному інституті. Після його закінчення працював інженером в Харківському науково-дослідному центрі. Аваков активно займався наукою. Захоплювався математичними моделями.
У 1990 році він заснував і очолив АТ «Інвестор». Через два роки – комерційний банк «Базис».
Політичну кар'єру Арсен Борисович почав в 2002 році. Його обрали членом виконавчого комітету Харківської міської ради. Через три роки Авакова призначили головою Харківської обласної державної адміністрації. Тоді ж він відмовився від повноважень президента АТ «Інвестор» і банку «Базис».
У 2005 році тодішній глава МВС Юрій Луценко заявив, що губернатор Харківської області в ультимативній формі вимагає залишити в спокої членів його команди. За словами Луценка, в так званій команді було чимало хабарників. Аваков все заперечував.
Його також звинувачували в тому, що всі бюджетні організації він перевів на обслуговування в підконтрольний йому банк «Базис». Аваков пояснював, що «Базис» виграв тендер і обслуговує лише деякі бюджетні кошти, що стосуються виплат заробітної плати. Говорив, що вирішив не обмежувати цей банк на ринку тільки через те, що колись мав до нього відношення.
Уже через рік більшість депутатів в облдержадміністрації почали його різко критикувати. Вони висловлювали невдоволення через підвищення цін на паливо в Харкові, скорочення робочих місць на місцевому тракторному заводі, доведення авіаційного заводу майже до банкрутства. Авакову висловили недовіру. Але це рішення він оскаржив в суді.
Ситуація повторилася в 2010 році. Депутати знову висловили Авакову недовіру. Його звинуватили у використанні адміністративного ресурсу в ході президентських виборів. На цей раз Арсен Борисович був змушений подати у відставку.
Проблеми з законом у Авакова почалися з 1993 року. Його підозрювали в причетності до декількох серйозних злочинів. Зокрема, до розкрадання в особливо великих розмірах газоконденсату з Балаклійського родовища. Також його звинувачували у привласненні великих грошових коштів при реалізації конденсату через свої комерційні структури шляхом значного заниження його вартості.
Найсерйозніше обвинувачення Арсену Борисовичу пред'явили в 2012 г. 26 січня того року проти нього відкрили кримінальну справу за незаконну зміну цільового призначення та передачу в приватну власність 55 га державних земель вартістю понад 5,5 млн грн.
Привід для порушення кримінальної справи виявили під час інвентаризації харківського відділення Держкомзему в кінці 2011 року. У квартирах Арсена Борисовича провели обшуки.
21 березня Інтерпол офіційно оголосив його в міжнародний розшук, а через кілька днів він був затриманий в Італії, в місті Фрозіноне. Як тільки інформація про це потрапила в ЗМІ, Україна стала вимагати екстрадиції.
Однак було отримано відмову. Італійський суд затримав Арсена Борисовича на 40 діб. З-під варти його звільнили в квітні 2012 року.
За підсумками парламентських виборів 2012 року, Арсена Борисовича обрали народним депутатом за списками «Батьківщини». Отримавши депутатський мандат і недоторканність, він повернувся в Україну.
22 лютого 2014 року Верховна Рада призначила Авакова виконуючим обов'язки міністра внутрішніх справ, а через п'ять днів затвердили на посаді міністра.
Відразу після призначення він провів кадрові зміни в МВС. Призначив проведення службового розслідування за фактами вчинення дисциплінарних проступків, перевищення службових повноважень, зловживання службовим становищем керівниками управлінь МВС. Також підписав наказ про розпуск спецпідрозділу «Беркут».
Він обіцяв системні зміни в МВС. Правоохоронні органи планували очистити через процедуру атестації. Перші зрушення почалися з запуску Патрульній поліції. Однак реформу просував не так Аваков, скільки його заступник Ека Згуладзе.
Популярне: Нардеп Парасюк вдерся в номер журналіста з автоматом. Деталі шокують (ВІДЕО)
Але Патрульна поліція виявилася лише яскравою обгорткою. Справжнього очищення так і не відбулося. Більше половини «старих» міліціонерів просто стали «новими» поліцейськими. Серед правоохоронців досі залишаються і беркутівці.
В ніч з 24 на 25 березня 2014 року поблизу Рівного під час затримання був убитий координатор «Правого сектора» Олександр Музичко, також відомий як Сашко Білий.
«Правий сектор» в його вбивстві звинувачував Авакова і обіцяв помститися. Вони вимагали відставки міністра МВС та арешту бійців «Сокола», причетних до вбивства Білого.
Ще один скандал, учасником якого став міністр МВС, пов'язаний з в.о. начальника ДАІ Олександром Єршовим. Журналісти провели власне розслідування і виявили, що той бере хабарі.
Заробляючи 12 000 грн. в місяць, він дозволяв дочкам витрачати мільйони на покупку дорогих автомобілів і будинків. Аваков до останнього захищав Єршова.
У вересні 2016 року генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що стосовно Арсена Авакова порушено кримінальну справу. Генпрокуратура передала матеріали в Національне антикорупційне бюро.
НАБУ розслідувало кримінальну провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Дергачівської районної адміністрації Харківської області під час відчуження у приватну власність понад 18 га землі компанії «Інвестор», заснованої Аваковим, кінцевим бенефіціаром якої залишилася його дружина Інна.
Біографія
Дата народження: 2 cічня 1964 року
Місце народження: м Баку, Азербайджан
Освіта:
1988 – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
Кар'єра:
1981-1982 – працював препаратором кафедри «Автоматизовані системи управління» Харківського політехнічного інституту.
1987-1990 – інженер у Всесоюзному науково-дослідному інституті охорони вод.
1990 – заснував і очолив АТ «Інвестор», а в 1992 – комерційний банк «Базис».
2002 – обраний членом виконавчого комітету Харківської міської ради.
2005-2010 – призначений головою Харківської обласної державної адміністрації.
26 березня 2006 року обраний депутатом Харківської обласної ради V скликання. Член комісії з питань бюджету.
З 2012 року народний депутат VII і VIII скликань.
22 лютого 2014 обраний в.о. міністра внутрішніх справ.
З 27 лютого 2014 року – міністр внутрішніх справ України.