Національне антикорупційне бюро вирішило відповісти на звинувачення міністра охорони здоров’я Максима Степанова, який сказав, що справа щодо махінацій із закупівлею вакцин проти Covid-19 «елемент війни».
“НАБУ дійсно розпочало досудове розслідування за фактами можливих зловживань при закупівлі вакцин проти COVID-19. Підставою стала відповідна заява генерального директора ДП “Медзакупівлі”, відомості з якої детективи були зобов’язані внести до ЄРДР. У межах розслідування детективи НАБУ перевірять наявність чи відсутність ознак складу кримінального правопорушення, про яке вказано у зверненні. Особливо наголошуємо, що сам факт початку розслідування не є доказом вини або ж підтвердженням вчинення злочину. І він жодним чином не може скласти перешкод для закупівель вакцин у постачальників, тим більше вже після спливу строку обіцяного початку вакцинації. Також зазначаємо, що наразі детективами не здійснювалося жодних слідчих дій, які могли б бути розцінені, як перешкоджання діяльності щодо закупівлі вакцин для України. НАБУ й надалі досліджуватиме факти можливих зловживань у всіх соціально значущих сферах суспільного життя і радить топпосадовцям, підслідним Бюро, не маніпулювати фактами, натомість ефективно виконувати покладені на них обов’язки”.
До цього ж, НАБУ пообіцяло інформувати суспільство про результати, а людей, які причетні до розслідування просить утриматися від розголосу інформації.
Нагадаємо, 10 лютого стало відомо, що Національне антикорупційне бюро розслідує закупівлю вакцин проти коронавірусу. 16 лютого Степанов заявив, що підозри щодо махінацій із закупівлями вакцин проти Covid-19 безпідставні, а розслідування назвав «елементом війни» проти нього.
Раніше повідомлялося, що 15 лютого Україна зможе отримати перші поставки вакцини від коронавірусу. Після цього почнеться масова імунізація суспільства.
В той час фармацевтична компанія Pfizer подала документи на сертифікацію своєї вакцини проти Covid-19 в Україні. Компанія AstraZeneca також подала заявку на реєстрацію своєї вакцини від Covid-19 на території України. Раніше заявку на реєстрацію вакцини в Україні подала китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech.
Спираючись на останні дані, Україна буде купувати вакцини від чотирьох виробників – Pfizer, AstraZeneca, Sinovac та Novavax.