На фронті в Україні позиційні бої тривають на більшості напрямків. Зокрема, російські окупанти просуваються в районі Авдіївки та тиснуть біля Часового Яру, проте через свої механізовані штурми втрачають значну кількість бронетехніки.

Про це йдеться в звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що елементи Південного угруповання військ РФ намагаються витіснити сили ЗСУ з Білогорівки (на південь від Кремінної) з метою прориву в район Званівки (на південний захід від Сіверська) та намагаються створити умови для майбутніх наступальних операцій росіян на Сіверськ.

За словами українського оглядача, на якого посилаються аналітики, частини російських 51-го і 119-го полків ВДВ просунулися на південний схід від Роздолівки (на південь від Сіверська), а частини 123-ї ОМСБр просунулися на кілька сотень метрів на південь від Виїмки (на південний схід від Сіверська).

Також Машовець заявив, що підрозділи 7-ї ОМСБр не змогли витіснити ЗСУ з позицій на захід від Білогорівки, а підрозділи 123-ї ОМСБр і 137-го полку ВДВ не змогли просунутися поблизу Спірного (на південний схід від Сіверська) і на південь від с. Федорівка (на південний захід від Сіверська) відповідно. Крім того, Машовець зазначив, що на напрямку Золотарівка-Верхньокам’янка підрозділи 6-ї ОМСБр знизили темпи просування.

У Генштабі ЗСУ повідомили, що війська РФ безуспішно атакували на північний схід від Бахмута поблизу Верхньокам’янського, Спірного та Виїмки.

Аналітики зазначають, що війська РФ нещодавно просунулися поблизу Часового Яру під час продовження боїв 19 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 квітня, показують, що окупанти просунулися в межах південно-західної Богданівки (на північний схід від Часового Яру).

«Бої тривали на північ від Часів Яру біля Калинівки; біля мікрорайонів Новий (східна частина н.п. Часів Яр) і мікрорайон Канал (крайня східна частина н.п. Часів Яр); на схід від Часового Яру біля Іванівського; на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки; і на південь від Часового Яру біля Нью-Йорка», — йдеться в повідомленні Інституту вивчення війни.

Як розповів український оглядач Машовець, війська РФ одночасно атакують у напрямку Богданівка-Калинівка, у бік мікрорайону Каналу, вздовж траси Т0504 (Бахмут – Часів Яр) на північний захід від Іванівського, від Іванівського та між Іванівським та Кліщіївкою в бік каналу Сіверський-Донецьк Донбас.

Повідомляється, що російське Південне угруповання військ втратило значну кількість бронетехніки під час останніх посилених механізованих штурмів.

За словами Машовця, кількість наявних танків у складі Південного угруповання військ РФ на трьох напрямках в Донецькій області за останні тижні суттєво зменшилася до менше ніж 650 танків (включно з пошкодженими, тимчасово виведеними з ладу та на ремонті). Машовець заявив, що війська РФ ввели в бій резерви на Сіверському, Часів-Ярському та Кураховому напрямках у рамках “масованих” механізованих ударів, які скоротили кількість “відносно боєздатної” БТР у Південному угрупованні військ у понад 1850 автомобілів.

До того ж, аналітики говорять, що російські загарбники нещодавно просунулися на захід від Авдіївки на тлі триваючих боїв у цьому районі 19 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 квітня, показують, що війська РФ незначно просунулися в межах південної Семенівки (на захід від Авдіївки).

Російські джерела стверджували, що путінські війська нібито також просунулися на північний захід від Авдіївки в районі Новокалинового, Очеретиного та Бердичів; на захід від Авдіївки біля н.п. Тоненьке та на південний захід від Авдіївки біля Нетайлового. Інший російський “воєнкор” розповідав, що немає жодних доказів просування РФ поблизу Нетайлове. У звіті йдеться, що аналітики ISW не знайшли візуального підтвердження цих різних російських заяв.