Лідер політичної партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук в інтерв’ю російському телеканалу заявив про те, що український уряд відмовляється купувати російську вакцину від коронавірусу через те, що вона не пройшла третю стадію клінічних випробувань. На думку проросійського політика це лише чергова відмовка від української влади.

Про це в інтерв’ю телеканалу «Росія-24» розповів голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат України Віктор Медведчук.

Політик підкреслив: такі відмовки зайвий раз доводять, що для Президента і прем’єр-міністра України геополітика важливіша за здоров’я власних громадян.

«Заява прем’єра говорить тільки про одне: це відмовка, що дана вакцина не пройшла третю клінічну стадію. Треба відзначити, що багато вакцин, про які сьогодні говорять реально в світі, теж не пройшли третю клінічну фазу. Я хотів би нагадати нашим розумникам у владі і в системі охорони здоров’я, що третя клінічна стадія – це стадія, яка визначає виключно і тільки ефективність вакцини. Перша, друга стадії працюють для того, щоб ця вакцина була безпечною, а третя – це тільки ефективність. Сьогодні ефективність «Супутник V» – 95%. Протягом третьої клінічної стадії, яка, до речі, закінчується в Росії, може бути визначено 1-2% плюс або мінус », – сказав Віктор Медведчук.

Також він додав, що виробництво «Супутник V» в Україні – це не тільки ефективний захист від COVID-19, а й додаткові робочі місця, додатковий дохід як для фармацевтичної галузі, так і для бюджету країни в цілому.

«Зверніть увагу, ми говоримо вже навіть не про придбання, ми говоримо про виробництво вакцини в Україні під контролем державних наглядових органів. Значить – забезпечення робочих місць. Значить – надходження податків. Значить – своє виробництво, яке може орієнтуватися на ту кількість людей, яким необхідно зробити ці щеплення, їх вакцинувати », – зазначив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя».

За словами народного депутата, громадяни України повинні знати, що вони можуть отримати вакцину від чуми XXI століття – коронавірусної інфекції – вже найближчим часом. І, можливо, думка власного народу змусить владу змінити своє ставлення до цього питання.

«У нас дуже радикальна в цьому плані позиція: в першу чергу донести до людей, що існує вакцина і існує захист від коронавірусу. Чим більше людей в Україні про це дізнаються, тим більше у нас шансів змусити, примусити владу йти по шляху або придбання, або виробництва вакцини. Тому що інших варіантів немає », – підсумував Віктор Медведчук.

У телеграм-каналі “Сплетница” відзначили наступне:

Медведчуком давно незадоволені в Кремлі. Він багато обіцяє, ще більше бере ресурсів і дає незадовільний результат.

Перед виборами він дуже просив організувати йому особисту зустріч з Путіним (стандартний хід ОПЗЖ для мобілізації свого електорату) де була озвучена можливість дати Україні вакцину.

Цей нехитрий PR хід за задумом Медведчука мав забезпечити тріумф ОПЗЖ. Однак результати виборів знову вийшли скромними. Гірше того, в Москві почали питати, як там ідуть справи з продажем вакцини, про величезний попит на яку лідер ОПЗЖ розповів Путіну особисто.

Тому, Віктор Володимирович стрибає так тепер по інфо полю, демонструючи затяте бажання таки продати «Супутник» Україні.

У телеграм-каналі “Резидент” також не пройшли стороною цю тему.

В Україні виробляти російську вакцину не будуть, а заяви Медведчука чистої води популізм. Сама постать лідера ОПЗЖ настільки токсична, що будь-які його ініціативи будуть блокуватися Офісом Президента, а тут прозвучали не лише заяву Медведчука, а й російських структур. Зроблено це свідомо для того, щоб влада відреагувала і заборонила, а Медведчук максимально розігнав інформацію через свої ЗМІ.
Класичний приклад маніпуляції інформацією!

Також в телеграм-каналі “Зерада” пояснили, чому вибір Віктора Медведчука потрапив саме на Харківський завод “Біонік”.

Спроба Медведчука пролобіювати виробництво російської вакцини в Харкові невипадкова.

Місцеве підприємство “Біолік”, де існують потужності, що дозволяють виробляти вакцину “Супутник-V” фактично належить росіянам. Ще в 2010 р російська компанія «Фармстандарт» Віктора Харітоніна і Єгора Кулькова, вартість яких оцінюється в $ 1 млрд і $ 700 млн відповідно, придбала 55% акцій у підприємця Сергія Максимова – засновника і колишнього співвласника VAB банку. Потім через 3 роки росіяни викупили ще 42% акцій у Олександру Забудкіна – компаньйона сина тодішнього міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової Олександра.

Щоб не мати проблем з українською владою російський “Фармстандарт” перевів більшу частину акцій у володіння кіпрської офшорної фірми Vilkom Services Limited. Уже в 2017 р частка росіян зменшилася до 46,93%, а в 2018 р “кіпріоти” придбали і її. Таким чином, у кіпрського офшору на сьогоднішній день зосереджені 71,93% акцій “Біолік”, але фактичний контроль залишається у громадян РФ. Саме тому Медведчук, користуючись своїми зв’язками в Росії, намагався заробити на виробництві та продажу її вакцини в Україні. Але піднятий інформаційний галас зіграв проти його планів, бо “порішати” державну сертифікацію “Супутника V” не вийде. Український ринок зарезервований західними фармкомпаніями, президент і його команда не збираються піддавати себе ризику конфронтації з США з даного кейсу.