За 30 необхідних голосів ми набрали 49! – написав він.
Тепер в Асамблеї буде підготовлено доповідь про повноваження російської делегації та остаточне рішення буде ухвалено у середу, 26 січня. За словами Гончаренка, українська делегація також оскаржила повноваження російської делегації ще й з процедурних підстав, оскільки російський парламент обрано голосами, зокрема окупованого Криму та жителів Донбасу.
За це проголосувало 47 делегатів ПАРЄ за необхідних 10. Також стала відомо, що українська делегація запустила процедуру оскарження повноважень делегації Російської Федерації у Парламентській асамблеї Ради Європи. Про це член постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ, заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук повідомила у Facebook.
Запустили процедуру оскарження повноважень російської делегації у ПАРЄ. Вже у середу очікуємо на голосування, – заявила Кравчук.
Вона зауважила, що «це оскарження є одним з головних завдань на січневій сесії, адже дозволяти агресорові почуватися комфортно на міжнародних майданчиках ми точно не будемо». Кравчук зазначила, що виступила з оскарженням з підстав процедури, адже російський парламент сформовано за результатами виборів, що включають голоси з незаконно окупованої території Криму.
Вона також нагадала іноземним колегам про позицію Венеційської комісії щодо включення невизнаної міжнародно території до загальнонаціонального виборчого округу для проведення парламентських виборів, у якій прямо зазначено: організація виборів на анексованій території не виправдовує і не може виправдати анексію.
Інше оскарження розпочав голова литовської делегації Еммануеліс Зінгеріс – на substantional grounds, – додала Кравчук.
Зазначимо, що 24 січня у Страсбурзі розпочинає роботу зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, яка триватиме до 28 січня.
Зимова сесія ПАРЄ триватиме у гібридному форматі, частина делегацій візьме участь у засіданні онлайн. Зокрема, Україну на сесії ПАРЄ безпосередньо представлятимуть лише п’ять делегатів із 27, решта будуть присутніми онлайн. Обмеження кількості учасників пов’язані з карантинними нормами.
Делегація України в ПАРЄ планує оскаржити повноваження російської делегації та повноваження депутата Держдуми РФ Петра Толстого як віце-президента ПАРЄ. Також на відкритті сесії Асамблея обере свого нового президента на 2022 рік. 26 членів Асамблеї з різних національних делегацій ПАРЄ висунули кандидатуру Марії Мезенцевої, яка є керівником Постійної делегації Верховної ради України у ПАРЄ, віце-президентом політичної групи EPP/CD.
На сесії перед парламентаріями виступить голова Президентства Боснії та Герцеговини Желько Комшич та генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич. Окрім того, Асамблея проведе обмін думками з італійським представництвом у Комітеті міністрів.