22 травня 2015 генпрокурор України Віктор Шокін вніс у Раду подання на арешт Мельничука, заявивши, що йому може загрожувати довічне ув'язнення.
3 червня 2015 Верховна Рада України зняла з нього депутатську недоторканність і тим самим дозволила відповідним органам притягнути його до кримінальної відповідальності. Хто такий керівник батальйону "Айдар" і чим він прославився?
Біографія
Народився 26 січня 1972 року. Здобув вищу військово-технічну освіта (радіоінженер, 1989-1994).
1994-1995 – інженер служби ракетного озброєння.
1995 – начальник відділення збірки і спорядження ракет.
1995-1997 – заступник начальника технічної батареї.
1997-2000 – командир технічної батареї.
2000-2001 – заступник командира дивізіону.
2002-2004 – старший інженер групи.
Зі Збройних Сил звільнений 16.04.2004 року за станом здоров'я в званні майор.
2007 – ВАТ «ПлазмаТек», менеджер з постачання.
2007 – заступник генерального директора ВАТ «ПлазмаТек» з технічного забезпечення.
2008 – генеральний директор ВАТ «Материк-М».
2014 – командир батальйону "Айдар".
З листопада 2014 року – народний депутат Верховної Ради від Радикальної партії Ляшка.
Довідка: Добровольчий батальйон "Айдар" був створений в квітні 2014 р.
Підпорядковані "айдаровці" Міністерству оборони. Чинним командиром "Айдара" є Євген Пташник.
3 червня 2015 Верховна Рада України зняла недоторканність з народного депутата, колишнього комбата "Айдар" Сергія Мельничука і дозволила його притягнення до кримінальної відповідальності. За відповідне рішення проголосували 262 нардепи при 226 мінімально необхідних.
Мельничук, усвідомлюючи свій авторитет серед бійців "Айдара", вирішив створити банду, яка нападала б на підприємства та організації з метою заволодіння їх майном. Банда існувала в травні-вересні 2014 року, до неї входили не менше восьми осіб, частині з яких Мельничук видав зброю.
Генпрокуратура також звинуватила екс-комбата "Айдара" Сергія Мельничука у зникненні більше 1 тис. автоматів, тиску на свідків і хід слідства, а також особисту участь у ряді епізодів у справі про незаконне збройне формуванні.
«В якості одного з доказів з дозволу процесуального керівника можу заявити про те, що вже в ході розслідування цих правопорушень офіційно в підрозділах Міністерства оборони виявлено недостачу понад тисячі автоматів Калашникова. Я вважаю, що це більш ніж законний аргумент на користь зняття недоторканності з Мельничука », – заявив Гузир.
Скандали
5 лютого 2014 фракція Радикальної партії у Верховній Раді виключила зі своїх лав депутата Сергія Мельничука.
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що Мельничук у військових умовах заслужив би розстріл. За його словами, справжні герої захищають Україну ціною власного життя на сході України, а "мельничуківці" займаються дестабілізацією ситуації в Києві.
Довідка: З 30 січня 2015 частина бійців "Айдара" почала протести біля будівлі Міноборони проти реорганізації батальйону. Міноборони заявило, що протестні акції, які влаштувала в Києві частина бійців батальйону "Айдар", пов'язані з бажанням колишнього керівництва підрозділу уникнути відповідальності за зловживання.
"Протестні акції пов'язані, насамперед, зі спробою колишнього керівництва підрозділу уникнути відповідальності за зловживання, які були виявлені під час перевірок службової діяльності фахівцями військової служби правопорядку. Бійці підрозділу, які беруть участь в акціях протесту, самовільно залишили місце несення служби і фактично незаконно перебувають за межами розташування військової частини ", – сказано в повідомленні міністерства.
У жовтні 2014 комбат Сергій Мельничук заявив, що перше, що він зробить в Раді – це "наб'є морду" командиру батальйону "Донбас" Семену Семенченко.
У грудні 2014 року головна військова прокуратура заявила, що розслідує 27 кримінальних проваджень щодо 13 військовослужбовців батальйону "Айдар".
У січні 2015 року бійці встигли відзначитися ще одним скандалом – нетверезий військовослужбовець "Айдара" при спробі проникнення в будівлю Київської міської державної адміністрації розбив вікна.
"Айдар" також скандально прославився побиттям водія на трасі "Київ – Бориспіль", допомогою у втечі екс-директору "Укрспирту" Михайлу Лабутину, підозрюваного в багатомільйонних розтратах.
30 січня 2015 р. більше 40 бійців батальйону "Айдар" пікетували будівлю Міноборони з вимогою не розформовувати батальйон. Ще в середині грудня 2014 начальник Генерального штабу Віктор Муженко заявив, що Міністерство оборони має намір провести реорганізацію батальйону "Айдар" до початку 2015 року. За словами начальника Генштабу, в батальйоні існує проблема обліку особового складу та виплати заробітної плати.
3 березня 2015 року в сесійній залі Верховної Ради сталася бійка за участю депутатів від Радикальної партії і колишнього члена фракції цієї партії Мельничука, який увійшов до депутатської групи "Воля народу". Бійка сталася через те, що Мельничук вирішив приєднатися до групи "Воля народу". Вона почалася ще в залі Верховної Ради, а потім продовжилася в кулуарах за огорожею прес-поінт. В ході бійки повалили і зламали огорожу прес-поінт.
4 березня Верховна Рада підтримала пропозицію про позбавлення народного депутата Сергія Мельничука права брати участь в 5 пленарних засіданнях парламенту за бійку.
Бандитизм
22 травня 2015 генпрокурор України Віктор Шокін вніс у Раду подання на арешт Мельничука, заявивши, що йому може загрожувати довічне ув'язнення.
3 червня 2015 Верховна Рада України зняла недоторканність з Мельничука і дозволила його притягнення до кримінальної відповідальності. За відповідне рішення проголосували 262 нардепи при 226 мінімально необхідних.
У ГПУ звинувачують "банду Мельничука" в таких злочинах:
- здійснення нападу на інших членів батальйону з метою встановити контроль над отриманої волонтерської допомогою в Ірпені та Житомирі в листопаді 2014 року;
- напад на правоохоронців у Києві, щоб перешкодити їм затримати директора "Укрспирту" Лабутина в грудні 2014 року;
Довідка: Екс-комбат "Айдара" Сергій Мельничук підозрюється в причетності до викрадення екс-гендиректора ДП "Укрспирт" Михайла Лабутина. Про це на своїй сторінці в Facebook написав нардеп Мустафа Найєм.
"Сьогодні отримав офіційну відповідь з ГПУ. Комбат Сергій Мельничук підозрюється у залученні бійців" Айдара "до викрадення ДП" Укрспирт "Михайла Лабутина. Вирішується питання про притягнення до кримінальної відповідальності та зняття депутатської недоторканності", – написав він.
- організація незаконної акції під Міноборони в лютому 2015 року;
- викрадення офіцера "Айдара" Радченко І. в лютому 2015 року.
Телефонна залежність
23 квітня Мельничук на засіданні Верховної ради в SMS-листуванні торгувався з екс-главою Держагентства з нацпроектів Владиславом Каськівим.
Переписку зафіксував фотокореспондент «Апострофа».
Відбувалася вона о 10:33 год., коли в парламенті йшли сигнальні голосування після демаршу фракції «Опозиційного блоку» і ніяк не набиралася мінімально необхідну кількість голосів для відкриття засідання.
Фото: Владислав Содель
Фото: Владислав Содель
Далі наводимо розшифровку листування:
Мельничук: Я в раді.
Каськів: Круто, і що там?
Мельничук: Шушукаються. Думаю, не вистачає голосів. Що по офісу …
Каськів: Зараз дам команду, щоб знайшли.
Мельничук: Я знайшов. Нехай оплатять. І документи по уроду.
Каськіва пов'язують з екс-главою Адміністрації президента Януковича, а нині народним депутатом Сергієм Льовочкіним.
У жовтні 2014 директор компанії «Аква Інвест Груп», голова наглядової ради компанії «Калинка» Олександр Ногачевський звинуватив Каськіва в тому, що він використовував бійців «Айдара» у своїх бізнес-інтересах, в тому числі, щоб відібрати бізнес Ногачевського.
8 червня 2015 керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль надав Генпрокуратурі і МВС перелік «тяжких злочинів», скоєних так званими добровольцями «Айдара» в зоні АТО при управлінні батальйону Мельничуком.
«Як правило, ці злочини здійснені так званими «добровольцями», які отримали від Мельничука незареєстровану зброю, носили нашивки «Айдара», але за документами в батальйоні не значилися. Я ще раз підкреслюю, що частина «Айдара» дійсно зі зброєю в руках захищає територіальну цілісність України на передовій, тоді як інша частина вирішила банально заробити на війні », – говорить Москаль.
За його словами, у переліку тільки 25 відсотків злочинів, серед яких найважчі і найрезонансніші – викрадення держслужбовців з вимогою викупу, опір працівникам правоохоронних органів, пограбування підприємців тощо.
«До мене щодня звертаються потерпілі та їхні рідні з питанням, коли будуть покарані винні. І що мені їм казати – що Мельничука будуть судити тільки за Київ, Київську та Житомирську область? Всі названі злочини мають бути розслідувані правоохоронними органами, а винуватці притягнуті до найсуворішої відповідальності, згідно з українським законодавством », – зазначив очільник області.
За матерілами: dosye.info. politrada.com
Джерело: Корупція.Інфо