Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг просить країни-члени виділяти по 500 мільйонів євро на рік для Комплексного пакета допомоги Україні, через який вона отримує нелетальну допомогу.
Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела.
Очільник НАТО прагне, щоб союзники збільшили внески до фонду Комплексного пакета допомоги Україні (CAP), який передбачає короткострокову допомогу, як-то паливо, захисне спорядження і засоби протидії російському вторгненню.
Також CAP спрямований на надання Україні довгострокової підтримки для модернізації її збройних сил і досягнення стандартів оперативної сумісності НАТО. Водночас деталі пропозиції Столтенберга, за даними джерел Bloomberg, ще належить опрацювати.
Як зазначає агенція, допомога Україні в переході на стандарти НАТО може також допомогти союзникам підтримувати летальну підтримку за допомогою постачання сучасного озброєння на тлі вичерпання запасів радянської техніки.
Варто зазначити, міністри закордонних справ країн НАТО на своїй зустрічі, що розпочнеться 4 квітня, погодять старт розробки багаторічної програми підтримки для України.
Про це заявив на брифінгу в Брюсселі 3 квітня генсек Альянсу Єнс Столтенберг.
Столтенберг виступив напередодні зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі.
За його словами, міністри обговорять, як НАТО може посилити підтримку України, включаючи подальше зміцнення Збройних сил та підтримуючи перехід від радянського обладнання та озброєння до натовського.
“Наша підтримка розрахована на тривалий період. Тож я очікую, що міністри погодяться почати роботу над розробкою багаторічної програми для України”, – сказав генсек Альянсу.
Додамо, Україна стане членом НАТО і зараз основна увага приділяється тому, щоб країна перемогла у війні як суверенна незалежна держава Європи.
Про це повідомив генсек Північноатлантичного Альянсу Йєнс Столтенберг.
«Позиція НАТО не змінюється. Вона полягає в тому, що Україна стане членом Альянсу. Водночас ми всі маємо розуміти, що основна увага зараз приділяється тому, щоб Україна перемогла як суверенна незалежна держава Європи. Тому що без того, щоб Україна перемогла як суверенна незалежна країна, все питання членства втратить свою актуальність», — зазначив він.
Столтенберг наголосив, що першим кроком до будь-якого членства України в НАТО буде забезпечення перемоги України. Саме тому країни-члени та партнери надають безпрецедентну підтримку та допомогу Україні та продовжуватимуть це робити.
«Ми закликаємо інші держави, щоб вони продовжували свою підтримку України — військову, летальну, нелетальну, але також економічну та фінансову для України. Це перше і найбільше питання і, мабуть, найголовніший крок», — додав він.
Генсек НАТО пояснив, що також спостерігатимуть за тим, як розвиватимуться наші політичні відносини з Україною.
«У нас є певні думки щодо того, як ми можемо розширити нашу роботу та більш довгострокову перспективу — розвиток інститутів, продовження реформ, перехід від радянських стандартів на стандарти та доктрини НАТО, забезпечення взаємосумісності для наближення України до сім’ї НАТО. Саме тому всі ці питання взаємопов’язані», — сказав він.
Столтенберг не зміг назвати точну дату, але заявив, що зараз члени Альянсу докладають дуже багато зусиль та уваги для того, щоб Україна перемогла,
«Ми надаємо безперцедентну підтримку та розглядаємо можливості розширення наших політичних відносин. Для НАТО дуже важливим залишається продовжувати демонструвати, що наші двері залишаються відчиненими. Так само, як ми це зробимо завтра, коли Фінляндія набуде повноправного членства, і ми завершимо цей процес вступу для Швеції найближчим часом», — резюмував генсек.