В Україні почалася вакцинація проти коронавірусу вакциною AstraZeneca/Oxford індійського виробництва. Одними з перших, відповідно з затвердженим планом, вакцину отримали медики. А вже з вчорашнього дня почалося щеплення військовослужбовців у Луганській області.

Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Спираючись на його слова, на даний момент  контрактами підтверджені поставки 30 млн доз вакцин в Україну. Виробників і терміни поставок прем’єр не зазначив. Однак він зауважив, що Україна буде продовжувати перемовини з виробниками вакцин проти COVID-19.

“… Ми продовжуємо перемовини. Всі охочі упродовж цього року зможуть отримати вакцину, адже це – наш шлях повернення до звичного життя”, – додав Шмигаль.

Нагадаємо, впродовж суботи в Україні щеплення від Covid отримали лише 90 осіб, вакцинація відбувалась у 3 регіонах. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я у Телеграм.

“90 осіб щеплено від COVID-19 за добу 27 лютого 2021 року в Україні. Від початку кампанії щеплено 3141 особу”.

За останній день щеплення проводилося тільки у трьох областях: Донецькій (50 щеплень), Луганській (20 щеплень) та Херсонській (20 щеплень).

Варто зазначити, отримавши британський препарат Oxford/AstraZeneca індійського виробництва, який випускається під назвою Covishield, перший вакцинований лікар Євген Горенко з Черкас сказав, що вакцинуватися необхідно як мінімум 50% населення, аби кампанія з вакцинування була ефективною.

«У нас, на жаль, соціум живе фейками, і людям нашого соціуму набагато краще сприймати фейки, аніж реалії. Це по-перше, а по-друге, вакцинація – це винятково індивідуально, це добровільна справа: не хочуть – це справа їхня, але ми повинні зрозуміти, що без цієї вакцинації, як це не гнітить, COVID сам по собі не зникне», – розповів Горенко у телефонному коментарі Радіо Свобода.