Кабінет міністрів опублікував на своєму порталі постанову, згідно з якою ціни на газ для населення будуть зростати в три етапи, повідомляє "Економічна правда".

Вказану постанову Кабміну було опубліковано на Урядовому порталі в четвер, але згодом було видалено.

Згідно з документом, у період з 1 листопада 2018 року по 1 травня 2019 року ціна на газ для населення складе 6235,5 грн без ПДВ, витрат на транспортування і надбавки облгазів.

З ПДВ, витратами на транспортування і надбавками облгазів ціна на газ для потреб населення складе 8550 грн за 1 тис. куб м, про що було оголошено урядом раніше.

З 1 травня 2019 року по 31 грудня 2019 року ціна на газ для населення, згідно з розрахунками ЕП, повинна становити приблизно 9851  гривню за 1 тис. куб м.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

А з 1 січня 2020 року "ринкова" ціна на газ для населення за умови збереження показника базової ціни встановиться на рівні приблизно 12 313 гривень, згідно з документом.

Зазначимо, що Директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України Валентин Землянський помітив, як на сайті Кабміну опублікували, а потім швидко зняли текст постанови про збільшення тарифу на газ до 9600 грн.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Спочатку була постанова, а потім виявилась помилка. Поки я ознайомлювався з текстом. Тобто хвилин за 15-20. Тут мені "закидали" що лист від "Нафтогазу" про 230 ярдів фейк. Так ось що я вам скажу. Вся ваша так звана енергополітика один великий фейк. Згідно тексту постанови: Зростання тарифів з травня 2019 року до 9600 гривень/тис кубометрів з ПДВ і транспортом. Зростання тарифів з 1 січня 2020 року до середньозважених по промисловості. Тобто з сьогоднішнього розкладу 14000 грн/тис. кубометрів", – написав він.

Додамо, що сам Прем'єр-міністр Володимир Гройсман виключав подальше підвищення ціни на газ для населення в опалювальному сезоні 2018/2019 років.

Про це прем'єр сказав у ході засідання Кабінету Міністрів.

"Ні в цьому році, ні в цьому опалювальному сезоні ціна на газ більше не буде підвищено", – сказав він.

Також Гройсман висловив впевненість в успішному проходженні опалювального сезону 2018/2019 років. "Накопичений достатній рівень газу в ПСГ. Це означає, що опалювальному сезону нічого не загрожує", – зазначив він.