Кілька народних депутатів, серед яких голова парламентської фракції партії “Слуга народу” Давид Арахамія, принесли до Конституційного Суду заяву зі зверненням до 11 суддів, які голосували за рішення щодо антикорупційної реформи, добровільно подати у відставку.

Заяву напередодні підтримали понад 200 парламентаріїв. Депутати закликають суддів КСУ Олександра Тупицького, Віктора Городовенка, Ірину Завгородню, Олександра Касмініна, Віктора Кривенка, Олександра Литвинова, Володимира Мойсика, Сергія Саса, Ігоря Сліденка, Петра Філюка та Галину Юровську невідкладно скласти з себе повноваження за власним бажанням або подати у відставку. 

Вчора, 3 листопада, Слуги народу заблокували трибуну в ВРУ і вимагали подати у відставку за власним бажанням суддів КСУ.

Заява різних політичних фракцій і груп, зачитана з трибуни Верховної Ради:

“Народні депутати України, які підписали цю заяву… закликають суддів Конституційного Суду України, які підтримали рішення Конституційного Суду України №13-р/2020 від 27 листопада 2020 року, скласти з себе повноваження судді Конституційного Суду України за власним бажанням або ж подати у відставку невідкладно!”.

Тим часом за негайне відновлення в Україні антикорупційної системи вже висловилися в Європейському Союзі. Там нагадали, що це є умовою безвізу та фінансової допомоги. За словами речника з питань зовнішньої політики Петера Стано, Євросоюз підтримує намагання української влади знайти вихід із конституційної кризи. Україна має якнайшвидше відновити електронне декларування та стабілізувати правовий статус НАБУ.

Свою експертизу ситуації, яка склалася після скасування Конституційним судом частини аникорупційного законодавства, пропонує Венеційська комісія. Про це заявив її голова Джанні Букіккіо в телефонній розмові з президентом Зеленським.