Головним завданням, яке постало перед Збройними силами України, є ліквідація загального південного фронту супротивника. Проте, для досягнення цієї мети, українські війська також виконують додаткові завдання, такі як проведення атак на території Криму та в Запорізькому напрямку. Про це розповів військовий аналітик Сергій Грабський під час інтерв’ю на радіо NV.
За його словами, на Запорізькому напрямі триває активна підготовка поля наступу. А щодо Криму, то там ситуація виглядає більш глобальною.
«Знищення системи управління Чорноморським флотом, а саме завдання ударів і по запасному командному пункту, і по штабу Чорноморського флоту, має на меті максимально послабити стратегічний елемент російської військової машини — саме Чорноморський флот. Це потрібно для того, щоб зменшити в тому числі можливість завдання ударів, як щодо нашої портової інфраструктури, так і щодо знищення чи мінімізації негативних наслідків для суден, які здійснюють перевезення вантажів саме у Західній акваторії Чорного моря», — каже Сергій Грабський.
Експерт зазначає, що зараз спостерігаються послідовні паралельні процеси, що йдуть незалежно один від одного.
«Скажімо так, якщо ми говоримо про Запорізький напрям, то там спостерігаються дії військ, підпорядкованих саме оперативно-стратегічному угрупованню. А дії, пов’язані з атаками на Крим, вони все ж таки більше пов’язані з військово-морськими селами України. Тобто такі дві паралельні завдання вирішуються, але вони цілі мають. Виконання головної мети цієї операції, тобто знищення південного фронту противника в цілому», — говорить Грабський.
Військовий експерт Павло Нарожний розповів, що наразі систему протиповітряної оборони окупованого Криму сили оборони України не просто виснажили, її практично знищили. Це поетапна операція, яка розпочалася з потоплення крейсера «Москва», і продовжується зараз.
За його словами, крейсер «Москва», який сам по собі був потужним комплексом ППО, було знищено ще у квітні 2022 року. З того часу ЗСУ знищили ще багато комплексів, якими прикривався Крим.
«Знищено С-400 на мисі Тарханкут, знищено величезну кількість комплексів С-300, які знищувалися там за допомогою модифікованих «Нептунів», базу РЛС на вишках Бойка знищено. Тобто, це не просто виснажена ППО, що ми там стріляли якимись дронами, які для них були цілями. А по них завдавалися удари, і саме ці цілі знищені. Це був цілеспрямований удар, і ця операція ще не закінчилася», — каже Павло Нарожний.
Як зазначає експерт, основна мета – це зробити так, щоб російський флот не міг завдавати ніяких ударів взагалі, і це є частиною операції зі звільнення Криму.
Додамо, Збройні сили України наразі здійснюють наступальну операцію не лише на Бахмутському напрямку, а й на Кримському. Про це розповів військовий експерт Олег Жданов, зазначивши, що в ході атак ЗСУ мирне населення Криму не наражається на небезпеку.
«Мені здається, варто включити Кримський напрямок до цього списку. По суті, ми активно просуваємося до звільнення Криму. Фактично це можна інтерпретувати як наступальну операцію. Очевидно, Генеральний штаб має якийсь план і ми систематично знищуємо військові об’єкти. Зверніть увагу, що громадянське населення на Кримському напрямку не страждає, а саме – немає жертв серед мирних громадян. Військові об’єкти знищуються послідовно. Сьогодні не стало винятком, і ми продовжуємо активні наступальні дії як на Бахмутському, так і Кримському напрямі» — ділиться експерт.
Також Олег Жданов стверджує, що причина в ранкових ракетних атаках з боку Росії пов’язана із психологією та медициною. Він пояснив, що ранковий стан людини є найбільш вразливим. Після ночі безсонного бойового чергування люди вичерпані та відчувають сильне бажання відпочити.