Зустріч президента США Джо Байдена з главою РФ Володимиром Путіним, яка відбулася 16 червня в Женеві, послабить позиції Америки в її відносинах з Росією.
Таку думку в інтерв’ю “Апострофу” висловив ад’юнкт-професор університету Джона Хопкінса, колишній кореспондент Financial Times в Москві Девід Саттер, автор книг “Століття божевілля” і “Менше знаєш – краще спиш”.
“Мені здається, що ця зустріч послабить позиції Америки в її відносинах з Росією. І найголовніше – може дати хибне враження Путіну, що Америка не готова до серйозного опору. А, можливо, це враження є і правильним”, – констатував він.
За словами Саттера, думка, що найважливішим досягненням цієї зустрічі є те, що американський посол повернеться в Росію, а російський – в Вашингтон, не враховує важливого факту – країни відкликали своїх послів після того, як Байден сказав, що Путін – вбивця.
“Ну, і що тепер? Повернення послів означає, що Путін вже не вбивця? Чому таке відбувається? Американці вважають, що кілька місяців без посла США в Москві – це серйозне покарання за вбивства? Я так не думаю”, – говорить професор.
Також він розкритикував обмін подарунками між главою США і президентом РФ.
“І ще один момент – Путін і Байден обмінялися подарунками. Але навіщо? Якби я зустрічався з вбивцею, я б так не зробив. Цікаво, що в російському інтернеті факт обміну подарунками – це найголовніша новина”, – наголосив Саттер.
Також він відзначив той факт, що за словами глави РФ, його задовольнило пояснення Байдена з приводу його висловлювання, що Путін – вбивця.
“Що це значить? Як можна задовольнити людину, яку ви раніше назвали вбивцею, крім того, що попросити у неї вибачення? Як би вам це правильно пояснити … Це все відбувається в якомусь вимірі нереальності, в режимі якогось бюрократичного автоматизму. Фактично не було піднято жодного питання, яке варто було б обговорити на вищому рівні “, – вважає письменник.
Він констатував, що єдине, що зробила ця зустріч на вищому рівні – дала легітимність режиму, який цього не заслуговує.
“Путінський режим буде використовувати цю легітимізацію в своїх інтересах, щоб внутрішньо зміцнити свої позиції. Чому це повинно бути в інтересах Америки, я абсолютно не розумію”, – додав Саттер.
Під час прес-конференції Байден ухилявся від незручних запитань на кшталт “так чи є Путін вбивцею” і “чи побачили ви душу в його очах на цей раз”.
“Так. При цьому, він почав розповідати Путіну якісь історії про свою матір. Це все дитячий сад. Важко уявити, що до цього саміту взагалі готувалися. Я з гіркотою помічаю, що у американців є якийсь психологічний блок в розумінні того, як слід ставитися до пострадянських країн, які вийшли або не вийшли з-під комуністичного управління. По-моєму, ця зустріч, в кращому випадку – втрата часу”, – резюмував Девід Саттер.
Письменник також розповів як зустріч вплине на Україну.
“Щодо України – Донбасу та Криму – такі жести тільки ускладнюють ситуацію. Тому що все-таки є якісь вимоги справедливості. І, якщо рано чи пізно ситуація перейде в рамки дотримання норм міжнародного права і вимог глобальної безпеки, то ці обміни подарунками, неспроможність в звинуваченнях, виправдання Путіна як вбивці, будуть тільки ускладнювати завдання тих, хто захоче її відновити”, – сказав він.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.