Стаття Путіна про Україну є історичною вигадкою та ображає український народ.
Зі слів видання Укрінформ, про це заявив в.о. тимчасово повіреного у справах США в ОБСЄ Джеймс Донеган під час чергового засідання Постійної ради ОБСЄ.
“Я теж прочитав статтю президента Путіна, на яку посилається шановний представник України. Вона – як історична вигадка, так і вкрай образлива для українського народу”, – заявив він.
Американський дипломат зазначив, що поділяє засудження цього “фальшивого і некоректного тексту” з боку очільника української місії при ОБСЄ.
Постійний представник України при міжнародних делегаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постради звернув увагу країн-учасниць на статтю Путіна “з фейковими наративами про Україну”.
Зокрема, він вказав на висловлювання президента РФ про те, що “справжній суверенітет України можливий лише в партнерстві з Росією”. За словами посла, ця путінська концепція суверенітету є “досить цікавою”.
Також очільник української місії при ОБСЄ заявив, що керівництво Кремля залишається розчарованим з приводу того, “що незалежна Україна не прагне до цього російського так званого партнерства після того, як Росія розпочала збройну атаку на Україну у 2014 році, у результаті чого було тимчасово окуповано та здійснено спробу анексії частини території України”.
Як відомо, президент РФ Володимир Путін опублікував статтю «Про історичну єдність росіян і українців».
Стаття починається з постійного твердження Путіна, що «росіяни й українці – один народ». Водночас автор заявляє, що як «велику загальну біду, як трагедію» сприймає «стіну, що виникла в останні роки між Росією і Україною». Провину за це він покладає на «власні помилки, допущені в різні періоди», а також на «цілеспрямовану роботу» деяких сил.
У статті Путін коротко викладає російську імперську версію історії Східної Європи від часів Давньої Русі до сучасності.
Водночас він згадує «Валуєвський циркуляр 1863 року, і Емський акт 1872 року, що обмежували видання і ввезення з-за кордону релігійної та суспільно-політичної літератури українською мовою», в цілому явно ідеалізуючи історію перебування України в складі Російської імперії. Основну ж провину за протиріччя між українцями і росіянами покладає на дії Речі Посполитої, Австро-Угорщини, ближче до новітнього часу – на США і ЄС.