На виборах президента Російської Федерації головний конкурент Володимира Путіна, Борис Надєждін, поділився своїм планом щодо припинення війни з Україною у разі своєї перемоги.

В інтерв’ю телеканалу він заявив про свій намір одразу ж звернутися до України із пропозицією розпочати переговори. Першим етапом цих переговорів, за його словами, стане встановлення режиму припинення вогню.

За його словами, між Києвом та Москвою мають якнайшвидше розпочатися мирні переговори без попередніх умов, які дозволять скласти основну конструкцію угоди.

У ході переговорів необхідно буде вирішити два ключові питання: визначення місцезнаходження кордону між Україною та Росією, який буде визнаний світовою спільнотою, а також оцінка відносин жителів окупованих російською армією територій, включаючи тих, хто був змушений залишити свої будинки.

Борис Надєждін підкреслив, що російська окупація призвела до вимушеного переселення мільйонів українців із міст, таких як Донецьк, Луганськ та Херсон, і їхня думка також має бути врахована у процесі вирішення конфлікту.

Нагадаємо, як висловилася політичний аналітик, головний редактор порталу After Empire Ольга Курносова, кандидат у президенти Російської Федерації Борис Надєждін зібрав та відніс до Центральної виборчої комісії (ЦВК) 105 тис. підписів при 100 тис. необхідних. ЦВК зараз перевіряє справжність усіх підписів, а тим часом соціологія показує, що наразі за єдиного так званого антивоєнного кандидата готові проголосувати близько 10% росіян. Для Кремля Надєждін став небезпечним кандидатом, тож його не зареєструють.

“Я весь час говорила, що його не зареєструють, і сьогодні мої пророцтва починають виправдовуватись. То справді був “кандидат надії”. Багато хто сприймає його як «антивоєнного» кандидата, а «антивійськовий» кандидат Кремлю не потрібен, особливо коли він починає займати друге місце. Тому він і не буде зареєстрований, бо це є ризики”, — сказала вона.

Експерт упевнена, що Путін не може програти на виборах, якого кандидата в опоненти йому не поставили б.

“Чекати, що Путін може програти на так званих виборах, це просто смішно. А для цього існують різні інститути в Росії, насамперед Центральна виборча комісія, яка виконує будь-яку вказівку адміністрації президента. І ми вже бачимо, що вони не збираються реєструвати Надєждіна”, — наголосила вона.

Надія пустили збирати підписи, бо думали, що він не отримає від товариства такої підтримки.

“10% на старті виборчої кампанії – це дуже багато. Той самий [російський опозиційний політик Олексій] Навальний, коли він балотувався на посаду мера Москви, на старті кампанії мав менше. Надєждін виявився набагато небезпечнішим для Кремля, ніж вони думали на початку. Його пустили збирати підписи, бо думали, що їх не збере”, — констатувала Курносова.

Водночас, соціолог та журналіст Ігор Ейдман повідомив, що російського політика Бориса Надєждіна не зареєструють кандидатом на вибори президента Росії, але черги на його підтримку показали, що протестні настрої зростають.

“У Кремлі бояться не того, що Надєждін переможе [президента РФ Володимира] Путіна на виборах. Вони бачать, що висування Надєждіна вдихнуло нове життя у протестний рух у Росії. Опозиційно налаштовані люди, насамперед молоді, почали консолідуватися, об’єднуватись, діяти якось, створювати структури на його підтримку. Це все владі вкрай не потрібно, вкрай небажано. Тому вони мають Надєждіна до виборів не допустити. Швидше за все, Надєждіна переслідуватимуть і виживуть із країни, як і багатьох інших опозиціонерів”, — розповів він.

Соціолог зазначив, що Надєждін не закликатиме людей протестувати у разі, якщо його кандидатуру не допустять до виборів.

“Я думаю, що Надєждін не закликатиме до протестів після того, як його не зареєструють, просто через специфіку особистості. Він не має драйву та менталітету революційного. Він аж ніяк не революціонер. Тому я думаю, що після того, як його не зареєструють, все буде тихо, спокійно”, — наголосив він.