12 липня президент України Володимир Зеленський зустрінеться в Берліні з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
Сайт “Сьогодні” з’ясував, наскільки важливою є ця зустріч, зважаючи на те, що восени Меркель покине найвищий пост, а її крісло займе новий політик.
Що обговорять глави держав:
двосторонні відносини України і Німеччини;
отримання гарантій, що стосуються інтересів України після запуску російського газопроводу “Північний потік – 2”;
процес мирного врегулювання конфлікту на Донбасі;
координацію позицій перед переговорами з президентом США Джо Байденом.
За словами посла Німеччини в Україні Анки Фельдгузен, Ангела Меркель щодня читає новини про Україну і врегулювання ситуації на Донбасі є для неї особистим питанням, яке обов’язково буде обговорене на зустрічі з президентом США.
“Меркель почує безпосередньо від Зеленського побажання України щодо її подальших переговорів з Джо Байденом”, – зазначила Фельдгузен.
Кінець епохи Меркель
Варто зазначити, що канцлер Ангела Меркель, яка керувала країною впродовж 15 років, відмовилася знову висунути свою кандидатуру на виборах в Бундестаг, які пройдуть восени поточного року. І це значить, що блок Християнсько-демократичний союз / Християнсько-соціальний союз (ХДС / ХСС) на вибори поведе новий лідер.
Згідно з рейтингами і соцопитуваннями, ним, найімовірніше, стане 59-річний Армін Лашет, один з найпопулярніших у країні регіональних політиків, який з 2017 року очолює уряд землі Північний Рейн – Вестфалія. За нього проголосувала більшість учасників партійного з’їзду ХДС.
Навіщо ж Зеленський їде на переговори до Меркель, яка вже “пакує валізи” і збирається “на вихід”? Чи зможе політик, що майже пішов у відставку, допомогти Україні у вирішенні її проблем?
Політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов упевнений, що Ангелу Меркель рано списувати з рахунку.
“Меркель піде з посади канцлера Німеччини, але вона залишається дуже авторитетним політиком. Крім того, її наступником, судячи з усього, стане її ж протеже Армін Лашет, який повністю підтримує політичний курс Меркель, і його позиція принципово нічим не відрізняється”, – говорить Карасьов.
З ним погоджується політолог-міжнародник, магістр державного управління Володимир Воля.
“Її відставка не є результатом невдоволення колег або громадян ФРН, це було її особисте рішення. Меркель має великий авторитет серед представників своєї партії”, – говорить Володимир Воля.
Карасьов також зазначив, що до Меркель з повагою ставиться Білий дім.
“З усіх європейських лідерів президент США Джо Байден запросив на зустріч саме Меркель. Це говорить про те, що Америка ставить Німеччину на перше місце серед всіх своїх союзників в Європі. Тому зустріч Зеленського з Меркель дуже важлива перед його переговорами з Байденом”, – підкреслив політолог.
За словами політолога Волі, зустріч Зеленського з Меркель напередодні її відставки дуже важлива, адже потрібно провести переговори до зміни уряду Німеччини.
“Будівництво “Північного потоку – 2″ починалося саме за Меркель, і при ній обговорювалися домовленості між Німеччиною і Росією, зокрема і гарантії для України. Тому тепер необхідно обговорити це питання з Меркель, щоб після того, як вона піде, всі напрацювання передалися у спадок новому правителю”, – говорить Володимир Воля.
Експерт також не відкидає, що переговори пройдуть у розширеному форматі й Зеленського познайомлять з наступником Меркель – Лашетом, щоб вони змогли обговорити питання подальшої співпраці.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.