Президент України Володимир Зеленський підписав закон про концесію. У президента зазначають, що набуття чинності закону дозволить розширити співпрацю держави та бізнесу у соціальній, транспортній, енергетичній, житлово-комунальній та інших сферах.
Інфраструктура має надзвичайно великий цикл прибутковості – понад десять років. Про це розповів економіст Андрій Новак.
За його словами, це означає, що десять років повинні пройти після того, як були вкладені кошти в інфраструктуру, щоб ці кошти почали приносити дохід. Це формує в Україні глухий кут – держава не має коштів для вливання в інфраструктуру, а тим паче не може дозволити собі вкладатися в сферу, яка принесе дохід через такий довгий термін.
«Тому в нас погані дороги, порти, електромережі і так далі. Саме тому нам потрібен закон про концесію – про державно-приватне партнерство. Цю тему відкладали більше десяти років, тому що корупціонери заробляли на своїх корупційних схемах», – говорить Новак.
Новий закон про концесію побудований на основі європейських аналогів, зазначає експерт. Це надзвичайно важливо для інвестиційного клімату і для якості робіт, які будуть проводитися.
«Однак, звичайно, залежить все від влади на місцях і від готовності чиновників відмовитися від корупційних схем. Зараз треба завести в Україну великі корпорації, їм потрібно створити максимально лояльні умови. Тому що інакше ніяких інвестицій в Україні не буде», – підсумовує Новак.