Президент Володимир Зеленський після саміту “Східного партнерства” в середу в Брюсселі заявив, що в Євросоюзі розглядають 5 шляхів у відповідь на подальшу агресію Росії проти Україну, однак Україна наполягає на санкційному тиску для попередження агресії,  повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

За його словами, на зустрічах в Брюсселі йшлося про 5 шляхів реакцій ЄС на ймовірну ескалацію.

“Ми сказали, що у нас немає 5 реакцій, у нас є тільки одна реакція, яку ми продемонстрували в 2014 році”, – сказав Зеленський, додавши, що тоді українці захищали державу зі зброєю в руках.

Президент інформує, що на переговорах обговорювались різні кроки реагування. Утім, деякі лідери, з його слів, пропонують запровадити потужну санкційну політику проти Росії після ескалації, однак Україна виступає проти цього. 

“Мені здається, що санкційна політика після (ескалації) вже не дуже когось цікавить. Нашу державу цікавить санкційна політика до ймовірної ескалації, тоді її не буде”, – сказав Зеленський. 

Він підкреслив, що Україна підтримує всі формати переговорів з Росією для врегулювання конфлікту. 

Водночас блогер Михайло Шнайдер стверджує, що зовнішньополітична активність нашого президента надзвичайно висока – складно згадати, коли ще за весь час Україна мала таку інтенсивність та глибину зовнішньополітичних відносин не лише з нашими традиційними партнерами в Європі та Америкою, а й з усією спільнотою держав Євросоюзу.

А також Великобританією, Туреччиною та іншими впливовими світовими гравцями.

Конкретна мета візиту президента до Брюсселя має кілька елементів:

– Ми консолідуємо партнерів для протидії будь-яким можливим сценаріям розгортання Агресії.
– Заохочуємо до більш тісної співпраці країн-членів НАТО та партнерів Альянсу у Чорному Морі.
– Україна, Грузія та Молдова виступають за трансформацію Східного партнерства у дієвий інструмент Європейської Інтеграції.
– Прискорення Євроінтеграції зміцнить безпеку країн асоційованого тріо та Євросоюзу.
– Закликаємо Євросоюз та його держави-члени не розглядати стосунки з Україною та іншими країнами Східного партнерства через призму стосунків із Росією.

Також безперечним результатом цього візиту та всіх переговорів, які вже відбулися чи ще відбудуться, буде дуже потужний сигнал до Москви: будь-які агресивні кроки проти України та регіону загалом отримають солідарну відповідь від усієї Європейської Спільноти.

Дуже важливо також те, що президент використовує кожну дипломатичну можливість для того, щоб спробувати активізувати переговори з Росією щодо цілком конкретних питань – припинення вогню на Донбасі, звільнення полонених, забезпечення стабільності та безпеки для всього нашого регіону.

На цей час Володимир Зеленський вже взяв участь у зустрічі з багатьма лідерами держав – членів Євросоюзу та асоційованих Країн-Партнерів. І це тільки початок. Попереду Володимир Олександрович має ще багато важливих Переговорів. Так що я хочу щиро побажати йому Удачі. Яка йому точно не завадить.