Росія принаймні найближчі два тижні, до наступної зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки», найімовірніше, залишиться на дипломатичному шляху.

Про це сказав журналістам міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час візиту в Копенгаген.

«Хороша новина: радники домовилися зустрітися в Берліні через два тижні, а це означає, що принаймні найближчі два тижні Росія, найімовірніше, залишиться на дипломатичному шляху», – зазначив міністр.

Кулеба також зауважив, що Україна готова рухатися шляхом імплементації Мінських домовленостей, нагадавши, що вони починаються з безпеки.

«Однак Росія має підходити до переговорів з бажанням дійти до прогресу. На жаль, найбільша вимога Росії полягає в тому, щоб Україна напряму взаємодіяла з російськими маріонетками в Донецьку та Луганську замість того, щоб вести переговори з Росією. Цього не станеться. Це принципове питання», – наголосив міністр.

Також Кулеба заявив, що Росія дійсно планує військове вторгнення, однак зараз вона намагається досягти успіху з «планом А»: використати силу загрози, дестабілізуючи Україну зсередини, посіяти паніку та підштовхнути нас до поступок.

«Наразі ситуація на сході України крихка, але жодних боїв не відбулося. Кількість російських військових збільшується і збільшується щоденно. Однак ми вважаємо, що «план А» Росії зараз – це використати силу загрози, дестабілізуючи Україну зсередини, посіяти паніку та підштовхнути нас на поступки», – сказав він.

Кулеба зауважив, що військова операція планується, однак «план А» складається з багатьох інструментів гібридної війни.

«Це включає не лише розміщення військ, а й кібератаки, кампанії з дезінформації. Це все відбувається зараз», – наголосив міністр.

Глава української дипломатії підкреслив, що пріоритет №1 – не дозволити Росії досягти успіху з «планом А».

«Але Україна готується до будь-якого сценарію. Ми не маємо нічого виключати, однак наразі розуміємо, що військова операція не є чимось, що вони можуть обрати в першу чергу серед усіх варіантів», – акцентував Кулеба.