Росія зазнає шалених втрат у війні проти України

Так, втрати загарбників щомісяця становлять близько 25 тис. військових – і це лише вбитими. Кількість поранених утричі більша.

Про це радник головнокомандувача ЗСУ, американський офіцер Ден Райс розповів у інтерв’ю NV.

Коментуючи втрати РФ у війні проти України, він висловив думку, що “Бахмут – це місце, куди пішла вмирати російська армія”.

За оцінками офіцера, президент Росії Володимир Путін надалі робить промах за промахом, порушуючи всі принципи війни.

“Рік тому він напав на Україну не в той місяць. У лютому в цих умовах не атакуєш. Але він все одно продовжив атакувати цього року в лютому та березні. І все, що він робив, це “з’їдав” свою армію. Атакуючи на відкритій місцевості, піхотою проти артилерії, вони втратили так багато росіян”, – пояснив Райс.

За його даними, на сьогодні бійці ЗСУ ліквідовують близько 25 тис. російських військових на місяць, і приблизно такими будуть цифри ворожих втрат за березень. Ще близько 75 тис. російських втрат за березень – це поранені.

Радник головнокомандувача ЗСУ наголосив, що на сьогодні на фронті знищуються усі найкращі підрозділи російської армії.

“Жахливий час для атаки. Тому, коли настане правильний час для наступу, навесні, Україна матиме набагато сильнішу армію, набагато краще забезпечення, ніж це було рік тому. І ви повинні перейти в наступ, щоб відвоювати позиції. І я вірю, що цієї весни Україна матиме дуже потужний контрнаступ, який шокує світ”, – наголосив Райс.

Водночас українські воїни продовжують героїчну оборону Бахмута. Наші захисники виконують накази, завдяки яким зменшується наступальний потенціал окупаційної армії й вона не може досягти жодного успіху.

Про це в інтервʼю розповів колишній командир полку “Азов” Максим Жорін. Він наголосив, що наші захисники перебувають як у самому місті, так і утримують свої позиції.

Жорін зазначив, що останніми днями окупанти не можуть досягти хоча б якогось успіху. Втім, бої тривають абсолютно по всіх напрямках – мовиться і про сам Бахмут, і про його околиці.

Він зауважив, що в усіх українських підрозділів, які перебувають на Бахмутському напрямку, є завдання – бути не лише в глухій обороні, а й у динамічній. Тобто теж “кусати” ворога, виходити вперед, атакувати його позиції, збиваючи наступальний потенціал.

Це, в принципі, принесло певний результат, і завдяки цьому зараз той самий наступальний потенціал у ворога потроху закінчується. Семе тому він не може досягти жодного успіху,
– сказав Жорін.

Він зауважив, що найпріоритетнішим завданням українських воїнів є утримання коридору сполучення з Бахмутом, і воно виконується. А наші захисники перебувають як у самому місті, так і утримують свої позиції.

Він розповів, що у місті йдуть вуличні бої. Окупанти намагаються просуватися, зокрема, до центру міста, але це у них не виходить.

За його словами, найбільше ворог використовує артилерію, яка працює безперервно по позиціях наших захисників. Переважно це ствольна артилерія, а також міномети.

Їхня тактика за весь цей час майже не змінюється, різниця є відчувається виключно тоді, коли з’являється підкріплення. Тобто з’являться нові сили для спроб наступів і штурмів,
– зазначив Жорін.

Він розповів, що наступальними загонами є переважно вагнерівці, але безпосередньо на позиціях сидять регулярні частини ворога. Загалом у росіян стара тактика, просто зараз працює артилерія й намагається все знищити. А потім у пішому порядку йдуть малі групи, які намагаються захопити позиції.

Жорін додав, що українські підрозділи, які перебувають у Бахмуті, вже більш-менш адаптувалися до такої тактики окупантів і дають досить ефективну відсіч.