Керівництво країни-агресора Росії біситься через здобуття Україною статусу кандидата в члени Європейського союзу. Слабка офіційна реакція Кремля на історичне рішення саміту Європейської ради є награною.
Так вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, свою думку він висловив в ефірі національного телемарафону “UA Разом”. За його словами, у Москві незадоволені новим статусом нашої держави.
Російські пропагандисти роками розповсюджували наратив про те, що “Європі не потрібна Україна, тому вона має розвернутися у бік Росії”, зазначив глава МЗС.
“30 років цієї роботи просто нанівець. Україна йде до Європейського Союзу. І це нарешті підтверджено з боку самого Союзу”, – наголосив Кулеба.
Він додав, що у Кремлі “із задоволенням” хотіли б зупинити процес євроінтеграції України, проте росіяни вже не мають такої можливості.
Нагадаємо, Україна офіційно набула статусу кандидата в члени Європейського Союзу. Це – наймасштабніший крок на шляху євроінтеграції країни. Далі Україна виконуватиме умови для повноцінного вступу до союзу.
Рішення надати Україні статус кандидата в члени ЄС ухвалили лідери всіх 27 країн блоку на саміті 23 червня, повідомив голова Європейської ради Шарль Мішель у себе у Twitter. Аналогічне рішення ухвалено і щодо Молдови.
“Погоджено! Європейська рада щойно ухвалила рішення про надання статусу кандидата в ЄС Україні та Молдові. Історичний момент! Сьогодні – віховий крок на вашому шляху до ЄС. Вітаю Володимира Зеленського та Маю Санду, а також народи України і Молдови. Наше майбутнє – разом!” – написав Мішель.
Дмитро Кулеба також розповів, що Україні нададуть зброю. Очільник МЗС України назвав ймовірний час, коли це може статися.
Відповідну заяву міністр зробив ввечері під час телемарафону “Єдині новини”.
Кулеба прокоментував питання зброї для України
Дмитро Кулеба розповів, що прямого зв’язку між кандидатством України в ЄС та постачанням нам зброї – немає.
Проте міністр додав: “Та, повірте мені, навіть в найбільш гарячі дні боротьби за кандидатство ми ніколи не припиняли боротися, щоб якомога більше зброї прийшло в Україну”.
Глава міністерства пояснив, що тільки 24 червня у президента України щодо цього було дві наради.
“Я хочу запевнити кожного солдата, який зараз боронить державу, що зброя буде і вже незабаром її буде більше. Ми прискорюємо ці процеси спільними зусиллями”, – пояснив Кулеба.
Додав також, що партнери бачать, що нам потрібно більше зброї й чітко знають, яку саме техніку нам потрібно передати.
Коментуючи перелік вимог від Євросоюзу, Дмитро Кулеба запевнив, що статус кандидата у члени ЄС в України не заберуть. Міністр пояснив, що виконання цих умов важливе для переходу України на наступний етап – тобто для початку переговорів про вступ до ЄС.
Коротко про зброю від світу для України
23 червня посол України в Німеччині Андрій Мельник розповів, що іноземна країна готова передати новітні системи протиповітряної оборони. Самі ці системи ППО зможуть забезпечувати безпечне небо над Україною протягом кількох років. Мельник пояснив, що сподівається на підтримку з боку Берліна у закупівлі наступних 10 стаціонарних систем ППО IRIS-T, які вважаються одними з найкрутіших у світі.
Варто також пригадати, що США надали Україні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS. Окрім того, країна анонсувала додаткові 450 мільйонів доларів військової допомоги. Вона включає HIMARS, кораблі, а також десятки тисяч артилерійських боєприпасів.
23 червня члени Європейської ради у пресрелізі, опублікованому після першого дня саміту ЄС, анонсували, що швидко працюватимуть над збільшенням військової підтримки України та обіцяють й надалі надавати країні фінансову допомогу.
Вже 24 червня ЄС схвалив виділення Україні 9 мільярдів євро на допомогу. Ці гроші підуть на погашення невідкладних бюджетних потреб.