Українські десантники взяли в полон цілий підрозділ мобілізованих росіян. Більшість були мобілізовані з Білгородської області РФ.
Відповідну інформацію опублікували в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ.
Бійці 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади захопили в полон відразу 12 російських окупантів.
За словами самих полонених, майже всі з них були мобілізовані кремлівським режимом із Білгородської області РФ, ще двоє — із Липецька та Володимира.
Тим часом російське командування продовжує латати дірки на фронті мобілізованими: на окремих напрямках це дозволяє відстрочити чи стримати контрнаступ ЗСУ, але стратегічно навряд чи переламає театр бойових дій.
Спроможність рф швидко мобілізувати людей, навчити їх та оснастити зброєю здебільшого викликала у українських військових експертів певний скепсис. Утім, двома останніми пунктами (навчити й оснастити) російське командування явно знехтувало.
“Мобіків” у великій кількості вже фіксують на “нулі” на низці напрямків – передусім, на правобережній Херсонщині, півночі Луганщини (Сватове – Кремінна) та Донбасі (Бахмутський та Авдіївський відтинки). Десятки тисяч новоприбульців у вигляді оперативних резервів розмістили також на лівому березі Дніпра в Херсонській області та на Запоріжжі (Мелітопольський напрямок).
Варто визнати, що можливість оперативно поповнювати резерви живої сили вже принесла росії певні локальні успіхи – принаймні українське просування на північному сході Херсонщини в останні два тижні явно пригальмувало (однак свою роль відіграв і погодний фактор – так звана “распутиця”, що не сприяє наступальним діям).
Слід розуміти, що ми дійсно маємо справу з сильним противником, відтак мобілізовані з рф несуть очевидні загрози українській армії, наголошує голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.
“Визволення всіх наших територій не буде легкою прогулянкою для ЗСУ. Ми, звичайно, переможемо цього ворога й звільнимо всі наші землі, але попереду – важкі й кровопролитні бої. Будь-яке поповнення – це підсилення армії супротивника. Будь-який мобілізований може замінити солдата на чергуванні, рити окопи, розвантажити бойові підрозділи. Тому мобілізація – це сильна підтримка російської армії. Якість цих резервів – то вже інше питання“, – зазначає експерт.