Розбіжності щодо другого етапу плану ЄС з надання Україні більшої кількості боєприпасів все ще залишаються.
Про це заявив глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель, прибувши у понеділок на зустріч глав МЗС Євросоюзу в Люксембурзі.
“Так, все ще є певні розбіжності, але я впевнений: всі зрозуміють, що ми перебуваємо в надзвичайно невідкладній ситуації”, – зауважив Боррель.
Він висловив упевненість, що найближчими днями ЄС вдасться досягнути домовленості.
“Поки ми готуємо цю юридичну угоду. Не вірте, що ми просто сидимо і чекаємо. Загальна робота триває. І щойно буде укладено юридичну домовленість, практична робота буде завершена”, – додав глава європейської дипломатії.
Підписуйтесь на телеграм – всі новини там, а ми продовжуємо.
Перший елемент угоди є найтерміновішим. Він передбачає виділення 1 мільярда євро на відшкодування видатків урядів країн ЄС за відправлення Україні боєприпасів із наявних запасів. Посадовці ЄС кажуть, що цей пункт угоди запущений і працює, тому боєприпаси вже надходять до Києва.
Але другий елемент угоди, який передбачає фінансування на суму 1 млрд євро спільних закупівель ЄС, ще не завершений.
Країни Євросоюзу погодилися купувати боєприпаси у компаній з ЄС та Норвегії, яка має тісні економічні зв’язки з Європейським Союзом. Але, за словами дипломатів, Франція наполягає на тому, щоб у план залучали тільки компанії з Європи.
Така позиція розчарувала інших членів ЄС, зокрема, Німеччину, Нідерланди та Польщу. Вони висловили скептицизм з приводу того, що європейська промисловість здатна швидко виготовити достатню кількість снарядів і задовольнити нагальні потреби України.
Дипломати з ЄС очікують, що глава МЗС Дмитро Кулеба на зустрічі у понеділок висловить невдоволення гальмуванням реалізації угоди між країнами Європейського Союзу щодо спільної закупівлі артилерійських снарядів.