У районі села Приютне, російське командування спробувало на північ від села «трохи» відтіснити передові підрозділи ЗСУ.
Про це розповів у своєму телеграм-каналі координатор групи «Інформаційний опір», полковник Збройних Сил України Костянтин Машовець.
Машовець каже, що досягти ворогу не вдалося. І навіть навпаки – це сприяло тому, що ЗСУ наблизилися до північної околиці села.
«На мій погляд, саме цей рубіж на цьому напрямку стане найближчим часом місцем докладання основних зусиль обома сторонами», — прогнозує військовий експерт розвиток подій.
Машовець також наголосив, що переважна більшість сил окупантів зараз зосереджена на Волноваському та частково Бердянському напрямках.
«Думаю, протягом найближчих 5-6 днів російське командування буде змушене прийняти якесь кардинальне рішення щодо ситуації в Південній операційній зоні, де принаймні на одному з напрямків (Токмацький) у нього намітилася досить серйозна криза… І думаю, це стосуватиметься саме «пошуку та знаходженню» додаткових сил та засобів з інших операційних напрямків та зон», — припустив Машовець.
Що важливо, ЗСУ це розуміють тож знищуючи шляхи підвезення, склади з боєприпасами, центри управління і вузли зв’язку в Криму, зменшують боєздатність російських окупаційних військ і дають час добровільно покинути півострів.
Про це заявив ексспівробітник зовнішньої розвідки КДБ СРСР Олександр Зеленько.
“Ми поки ще до Криму не дійшли, поки готуємо його до демілітаризації. Південний фронт складне завдання, звичайно, роботи там досить багато, але необхідно враховувати одну річ. Ми розуміємо, що нам потім усе відновлювати. Тому застосовувати тактику випаленої землі, – підняти в повітря всі залізничні вузли, всі стрілки, зруйнувати всі мости і всі залізничні колії, ну, добре, але через місяць потім доведеться все відновлювати. Тому робота буде точкова”, — сказав він.
Він пояснив, що в такому разі залізничні колії знищують тільки в разі, якщо ними йде потяг із технікою, або постачанням противника. Аналогічно — з дорогами і мостами.
“Ми йдемо за принципом — краще довше, безумовно дорожче, але точно і напевно. Другим етапом буде знищення військ. Так, ми розглядаємо варіант, що війська намагатимуться триматися навіть в умовах дефіциту, і зараз даємо їм можливість піти. Тобто, знищуючи шляхи підвезення, склади, центри управління і вузли зв’язку, ми зменшуємо боєздатність військ і показуємо їм, що ви воювати не зможете. Ви можете врятувати своє життя і піти. Але якщо цей посил не доходить, ну, що називається, гаразд, згадаємо другу тезу: якщо ворог не здається, його знищують. Це буде вже другою серією застосування і безпілотників, і дальньої зброї. Є ще деякі можливості, поки не будемо їх анонсувати, але російським військам вони дуже не сподобаються”, — резюмував Олександр Зеленько.
В цей же час українські захисники проривають уже другу лінію оборони російських окупантів, а ворог не може втримати оборону на Лимано-Куп’янському напрямку.
У серпні українськими воїнами було знищено 691 артилерійську установку противника.
“Сама по собі ця динаміка почалася від травня. Саме від травня почалося різке зростання, знищення артилерійських установок російських окупантів, насамперед ствольних. І травень, червень, липень — це були рекордні місяці. Серпень став абсолютним рекордом за кількістю знищених артустановок. Це говорить про те, що Сили оборони України зараз досить щільно взялися за знищення саме цієї компоненти. Тому що артилерія традиційно в російських окупаційних військах відіграє вирішальну роль під час як наступу, так і ведення оборонних дій”, — сказав Коваленко.
Відповідно, уточнив оглядач, вплив на артилерійську компоненту ЗС РФ є дуже важливим елементом.