Німеччина, як і більшість європейських країн намагалися утримуватися від радикальних кроків в сторону Росії, і тепер можуть поплатитися нерішучістю. Зокрема Москва заявила про намір бомбити Німеччину.
Російський телеведучий Дмитро Кисельов пригрозив країні жорсткою відповіддю на обговорення атаки Кримським мостом.
Про це він заявив в ефірі програми на росТВ. Дмитро Кисельов перерахував цілі у Німеччині, які може атакувати російська сторона у відповідь на атаку Кримського мосту. За його словами, армія Росії може завдати удару мостами на німецькій території.
«При всій просунутості співрозмовників у них у головах не спливають картинки мостів у Німеччині. У цій досить тісній країні немає таких довгих як Кримський. Але все ж таки є, на що подивитися через ракетний приціл», — підкреслив Кисельов.
На цьому телеведучий не зупинився.Найпершою переправою телеведучий назвав автомобільно-залізничний Ферманзундський, його довжина становить майже 1 кілометр. Кисельов нагадав, що Росія на озброєнні має ракети «Циркон», ними і можуть знищити цю переправу.
Такими словами телеведучий відреагував на публікацію розмови німецьких офіцерів Бундесверу, в якій вони обговорювали атаку Кримським мостом.
Зазначимо, постачання ракет Taurus Україні місяцями є чи не найчутливішим питанням у взаєминах Берліна не лише з Києвом, а й із його західними союзниками. Журналісти вже довідалися про те, що Британія тисне на Німеччину, аби врешті змусити канцлера Олафа Шольца стати більш рішучим.
Та й усередині уряду Німеччини, де Шольц лишається, по суті, єдиним противником передачі цих ракет, боротьба за їхнє постачання ЗСУ стає дедалі гарячішою.
Тож наприкінці минулого тижня Росія пішла на відчайдушний крок у намаганні остаточно зірвати передачу Taurus, спаливши при цьому один зі своїх каналів стеження за німецьким військовим керівництвом. Російська пропагандистка Маргарита Сімоньян опублікувала нібито запис внутрішніх переговорів керівництва ВПС Німеччини, які стосувалися варіантів передачі й параметрів застосування ракет Taurus в Україні – у тому числі з ударами по керченському мосту.
Зокрема, один з учасників бесіди, Франк Грефе, на момент розмови перебував у Сінгапурі у готельному номері, й не виключено, що це стало вирішальним фактором для компрометації переговорів.
Видання Bild допускає, що його кімнату могли прослуховувати, або ж могли зламати чи прослуховувати його телефон, або ж він доєднався до незахищеної готельної мережі Wi-Fi. Важливо зауважити, що платформа WebEx хоч і має функціонал для проведення зашифрованих конференцій, але якщо абонент підключається до розмови телефоном – вона не вважається надійною.
«Є ознаки того, що використовувався недостатньо безпечний засіб зв’язку з огляду на теми, які, очевидно, обговорювалися. Це, серед іншого, є предметом подальших розслідувань», – заявили у німецькому Міноборони виданню Bild.
Ця заява стала однією з багатьох, у яких Берлін прямо або побічно визнав принаймні часткову автентичність злитих переговорів.
Німецькі журналісти з посиланням на військові джерела невдовзі після публікації розмови почали стверджувати, що за результатом первинного аналізу запис переговорів – автентичний. За повідомленням Spiegel, виключили також фальсифікацію за допомогою штучного інтелекту.
Згодом офіційне визнання надійшло й від Міноборони.
«За нашою оцінкою, розмова між посадовцями ВПС була перехоплена. Наразі ми не можемо з упевненістю сказати, чи були внесені зміни до записаної чи письмової версії, яка поширюється у соціальних мережах», – заявила у суботу речниця оборонного міністерства Німеччини.
Представник німецького Міноборони заявив, що федеральне відомство військової контррозвідки – BAMAD – розпочало необхідні заходи для перевірки зливу.
А згодом настав час для обурення німецького канцлера Олафа Шольца.
Причому з його коментарів неясно, що саме канцлер бачить основною проблемою – чи то прослуховування військової верхівки росіянами, чи то зміст розмови, який суперечить його публічній політичній позиції.
«Те, про що там повідомляється, є дуже серйозною справою. І саме тому зараз це буде з’ясовуватися дуже ретельно, дуже інтенсивно і дуже швидко», – заявив Шольц.