Заява колишнього керівника підрозділу з хімічної зброї армії Великої Британії, полковника у запасі Геміша де Бреттон-Гордона, говорить про можливі чутки в Росії щодо можливого наступу. Він також висловлює побоювання, що в разі відсутності підтримки від Заходу, може виникнути конфлікт між Москвою і НАТО. Вже не один експерт висловлював думку, що, крім атак гібридних, агресори цілитимуть і по військових базах.
Стаття в The Telegraph, написана колишнім керівником підрозділу з хімічної зброї армії Великої Британії висловлює побоювання щодо можливого наступу Росії на Україну. Автор вказує на необхідність військової допомоги Заходу Україні, оскільки в іншому випадку влада Росії може вирішити використовувати тактичну ядерну зброю або інші атаки для досягнення своїх цілей.
Поки увага Заходу прикута до майбутніх виборів у Британії та Штатах, війна в Україні сходить з перших новинних шпальт. І зараз у Росії лунають чутки про те, що незабаром може початися «рішучий наступ» окупантів з метою переламу ходу бойових дій на їх користь.
Росія шукає по всьому світу безпілотники і боєприпаси, намагаючись отримати їх від країн-ізгоїв. Україна насилу знаходить артилерійські снаряди і ракети до ППО у союзників, які зайняті іншими справами.
Геміш де Бреттон-Гордон, застерігає, що Росія може переходити до тотальної війни, і закликає Захід більше концентруватися на цій ситуації.
«У той час як канцлер Німеччини Шольц закликає Європейський Союз зробити більше – хоча він, зокрема, не в змозі доставити Україні сотні танків Leopard 2, яких вона так відчайдушно потребує – Росія переходить до тотальної війни, а її державні витрати і економіка все більше диктуються потребам військової машини. Контраст між Сходом і Заходом не може бути більш чітким; Росія зосереджена, а ми – ні», — вважає він.
Британський полковник у запасі висловлює стурбованість стосовно можливості сфальсифікації виборів в Росії та наголошує, що це може служити інструментом для демонстрації «успіхів на місцях» Путіним. Відзначається відсутність реальної опозиції у зв’язку з ув’язненням Олексія Навального.
«Це не означає, що автократ повністю залізний. Пам’ять про спробу державного перевороту минулого літа, безсумнівно, буде свіжа в його думках, а загибель цивільного населення, викликана українськими атаками на кордоні, знову приверне увагу до стану війни», — зазначено в публікації.
Нагадаємо, у Кремлі вибухнула «війна кланів», вважають аналітики американського Інституту вивчення війни. Згідно з їхньою оцінкою, угруповання Патрушева і Шойгу «наїхало» на Сечіна, який фактично є «заступником Путіна». Путін також піддав критиці Шойгу і Патрушева.
Про це заявили в американському Інституті вивчення війни.
У зведенні ISW йдеться про те, що звернення сербського снайпера Деяна Берича до Путіна з’явилося неспроста. Воно свідчить про ситуацію, згідно з якою «між деякими російськими силовиками у найближчому оточенні Путіна спалахнула «війна кланів».
На думку аналітиків, заява Берича вказує на атаку Шойгу і Патрушева на Сечіна – фактичного заступника Путіна.
«Звернення Беріча, ймовірно, є частиною широко обговорюваних інформаційних атак проти групи російських блогерів, незалежних і тих, які відкрито критикують Міністерство оборони (МО) Росії, ці інформаційні атаки є частиною організованої кампанії проти командування ПДВ і їхніх покровителів. Джерело стверджувало, що звернення Беріча було частиною відповідної атаки, здійсненої від імені фракцій секретаря Ради Безпеки Росії Миколи Патрушева і міністра оборони Сергія Шойгу в Кремлі, проти фракції Ігоря Сечіна — «фактичного заступника» Путіна і генерального директора державної нафтокомпанії «Роснефть», — припустили американці.
У їхньому звіті йдеться, що угруповання Сечіна раніше публічно атакувало групу Патрушева через проблеми із постачаннями яєць до РФ. Син Патрушева Дмитро очолює Міністерство російського сільського господарства.