Ні для кого не секрет, що росіяни готуються до майбутнього масштабного наступу. ЗСУ контролюють ситуацію і відслідковують переміщення загарбників, проте наразі масового перекидання ворожої техніки на Луганський напрямок не спостерігається.
Про це повідомив очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
Гайдай розповів, що росіяни цілодобово намагаються безуспішно атакувати наші позиції, тривають важкі бої на Сватівсько-Кремінському напрямку, але українські захисники зараз впевнено тримаються на своїх позиціях.
“Тривають важкі бої на Сватівсько-Кремінському напрямку. І Білогорівка, так само. Там стабільно тримають позиції сили оборони. Ми теж готові”, – сказав голова ОВА.
За його словами, протягом лютого Росія буде завозити “величезну кількість солдат для наступу, який вони планують”.
Гайдай каже, що Росія у новому наступі робить ставку саме на “свіжомобілізованих”.
“По-трохи підвозять і особовий склад, і техніку. На зараз потужного ударного угрупування вони ще не створили. Але саме у лютому підходить до завершення підготовка новомобілізованих росіян, які проходили підготовку на різних майданчиках. І це вже буде не зовсім те гарматне м’ясо, яке було в нас протягом останніх півтора місяця. Так, це не кадрові військові, але вони будуть навчені трішки краще”, – додав Гайдай.
На його думку, основний резерв окупанти будуть підтягувати в другій половині лютого.
Проте українська сторона також розуміє усі ризики і готується до будь-яких сценаріїв розвитку подій. В той же час, попри загрозу повторного удару з боку РФ, ніхто не скасовував підготовку до контрнаступу ЗСУ. Адже для України є принциповим питання повернення усіх територій станом на 1991 рік.
Проте поки частина населених пунктів залишається під окупацією. І там так зване керівництво загарбників фактично знущається з місцевого населення. Зокрема окупанти на Луганщині підвищили пенсійний вік до 65 років, шукають гривню в обмінниках, а ціни на продукти у захоплених прифронтових містах вдвічі підвищилися.
“Про підвищення пенсійного віку повідомили в уряді РФ. Там розробляють законопроєкт, у якому пропонується зробити в окупованих регіонах перехід на загальноросійський пенсійний вік до 31 грудня 2032 року. Через відсутність єдиного пенсійного законодавства на захоплених 2014-го та у 2022 роках територіях, підстави для виходу на пенсію там також відрізняються. Зокрема й підстави для отримання дострокової пенсії для різних категорій працівників”, – розповів Гайдай.
До цієї дати діятимуть регіональні пенсійні доплати, які жителі так званих нових російських регіонів зможуть отримувати до досягнення загальновстановленого пенсійного віку.
“Зокрема, на окупованій більше восьми років тому частині нашої області вік виходу на пенсію становив 55 років для жінок, 60 років – для чоловіків.На захоплених минулоріч – 60 років і у чоловіків, і у жінок. Водночас закон, який набув чинності в Росії 1 січня 2019-го, закріплює пенсійний вік: 65 років для чоловіків та 60 років для жінок. Тепер потрібно не лише знайти роботу, а ще й дожити до пенсії”, – іронічно додав Гайдай.
Розмір пенсії буде однаковим для певної категорії пенсіонерів. А от ціни на продукти харчування і товари першої необхідності в різних містах та селах мають серйозні відмінності.
Зокрема, у прифронтових населених пунктах продукти коштують у середньому вдвічі дорожче, ніж в інших. Хоча у так званій ЛНР існує “державний комітет тарифного та цінового регулювання”.
“Можливо, і правда лише існує. Аби позбавити населення можливості збувати гривню, окупанти організовують рейди по обмінниках. Заблокувавши можливість купувати товари за гривню, вони спочатку змусили місцевих міняти гривню на рублі. Тому росіяни вирішили заблокувати валютників, аби збільшити залежність місцевих від окупаційних виплат”, – підсумував очільник ЛОВА.