Глави держави часто хочуть підім'яти під себе Раду, каже лідер "Слуги народу".
В Україні досить часто конфлікт гілок влади був викликаний конфліктом інтересів, які дуже рідко збігаються з інтересами держави.
Про це лідер пропрезидентської партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив в ефірі ток-шоу "Опозиція" на телеканалі "Україна" .
"У нас (існував) перманентний конфлікт між прем'єром і президентом, між президентом і парламентом, тому що кожен тягнув ковдру на себе, замість того, щоб займатися роботою безпосередньо в зоні своєї компетенції і відповідальності", – пояснив політик.
На його думку, багато із закладених в Конституції норм не могли конструктивно працювати, особливо в разі відсутності політичного інтересу у співпраці або під час спроби певних політиків залишитися при владі, бажання впливати на ті чи інші процеси.
"Коли вертикалі влади почнуть працювати на інтереси українського виборця, українського громадянина, тоді у нас і не буде таких дискусій", – висловив упевненість Разумков.
Він вважає, що питання політичної відповідальності має бути прописане в межах чинного або зміненого законодавства і працювати незалежно, яка команда перебуває у владних кабінетах.
Коментуючи зауваження ведучого ток-шоу, що перехід на парламентську або президентську форму правління міг би вирішити проблему "двовладдя", Разумков зауважив, що баланс мусить зберігатися.
"На жаль, Україна бачила різні історії, коли президент був сильніший парламенту і намагався під себе підім'яти дану структуру. Тут – питання відповідальності, балансу сил і противаг, який зможе вибудувати запобіжні механізми", – підкреслив лідер пропрезидентської партії.
Водночас, на його думку, потрібно зняти депутатську недоторканність, ввести в дію про ТСК з імпічментом президента , законодавчо оформити процедуру відкликання нардепа, тобто, "зробити можливим те, що прописано в Конституції, щоб український народ впливав на українську політику".
Нагадаємо, Офіс президента Володимира Зеленського не відповів на запит Генпрокуратури щодо слів його прес-секретарки Юлії Мендель про обстріли на Донбасі. В ОПУ вважають, що прокурори не мали підстав надсилати такий запит.