Після підвищення ціни на газ + 23,5%, комуналка для українців подорожчає на 15-18%.

Про це в коментарі ГолосUA повідомив експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич.

«Після підвищення газу з'являються передумови для зростання тарифів на гарячу воду і тепло на 15-18%, підвищення яких має затвердити НКРЕКУ. Ймовірно, це буде зроблено найближчим часом. Якщо цього не буде зроблено в цьому році, то ліцензіати, які постачають тепло і гарячу воду, зазнають збитків », – сказав Д. Марунич.

Він уточнив, що тепер потрібно більше коштів на субсидії, і домогосподарства будуть платити більше.

«Відповідно, це потягне за собою інфляцію. Люди вибрали Порошенко і Гройсмана, і тепер нехай все це розсьорбують. Адже дані політики спочатку виступали за встановлення вільних тарифів. Такий тариф зараз становить 13 тисяч гривень. Стався тільки перший етап підвищення ціни на газ, за ​​ним буде другий. У квітні він повинен бути виведений на 80% від імпортного паритету. З 2020 року паритет повинен скласти 100% », – резюмував Д. Марунич.

Варто зазначити , що Україна здатна задовольнити свої потреби у природному газі до 2025 року при сприятливих інвестиційних умовах та ефективному використанні блакитного палива. Таку думку висловив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко під час презентації дослідження "Роль і місце української енергетики у світових енергетичних процесах" в Інституті європейської політики у Брюсселі.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова вважає, що Україна спроможна до 2025 року задовольнити попит завдяки газу власного видобутку за умови створення сприятливих інвестиційних умов та зростання ефективності використання газу", – заявив експерт.

А економіст Андрій Новак, зазначив, що український уряд дуже хоче отримати гроші від МВФ. Для цього робить усе, щоб виконати поставлені ним умови. Тому й ціну на газ підвищив, і робитиме це ще двічі.

Він нагадав: місія МВФ, яка була в Україні у вересні, чітко вказала українському уряду, що розраховувати на 2 мільярди доларів фінансової допомоги ми можемо тільки після остаточного затвердження державного бюджету на 2019 рік. Таким чином МВФ убезпечує себе від ситуації, коли два роки тому між першим і другим читанням у депутатів раптово виникла ідея вдвічі збільшити мінімальну заробітну плату.