Після підвищення ціни на газ + 23,5%, комуналка для українців подорожчає на 15-18%.
Про це в коментарі ГолосUA повідомив експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич.
«Після підвищення газу з'являються передумови для зростання тарифів на гарячу воду і тепло на 15-18%, підвищення яких має затвердити НКРЕКУ. Ймовірно, це буде зроблено найближчим часом. Якщо цього не буде зроблено в цьому році, то ліцензіати, які постачають тепло і гарячу воду, зазнають збитків », – сказав Д. Марунич.
Він уточнив, що тепер потрібно більше коштів на субсидії, і домогосподарства будуть платити більше.
«Відповідно, це потягне за собою інфляцію. Люди вибрали Порошенко і Гройсмана, і тепер нехай все це розсьорбують. Адже дані політики спочатку виступали за встановлення вільних тарифів. Такий тариф зараз становить 13 тисяч гривень. Стався тільки перший етап підвищення ціни на газ, за ним буде другий. У квітні він повинен бути виведений на 80% від імпортного паритету. З 2020 року паритет повинен скласти 100% », – резюмував Д. Марунич.
Варто зазначити , що Україна здатна задовольнити свої потреби у природному газі до 2025 року при сприятливих інвестиційних умовах та ефективному використанні блакитного палива. Таку думку висловив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко під час презентації дослідження "Роль і місце української енергетики у світових енергетичних процесах" в Інституті європейської політики у Брюсселі.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
"Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова вважає, що Україна спроможна до 2025 року задовольнити попит завдяки газу власного видобутку за умови створення сприятливих інвестиційних умов та зростання ефективності використання газу", – заявив експерт.
А економіст Андрій Новак, зазначив, що український уряд дуже хоче отримати гроші від МВФ. Для цього робить усе, щоб виконати поставлені ним умови. Тому й ціну на газ підвищив, і робитиме це ще двічі.
Він нагадав: місія МВФ, яка була в Україні у вересні, чітко вказала українському уряду, що розраховувати на 2 мільярди доларів фінансової допомоги ми можемо тільки після остаточного затвердження державного бюджету на 2019 рік. Таким чином МВФ убезпечує себе від ситуації, коли два роки тому між першим і другим читанням у депутатів раптово виникла ідея вдвічі збільшити мінімальну заробітну плату.