В Ердогана вважають, що висока ціна війни може незабаром змусити сторони погодитися на локальні перемир’я на окремих ділянках фронту.
Влада Туреччини готова домагатися локального припинення вогню в Україні й вважає, що ні Кремль, ні Київ не мають військових засобів для перемоги у війні.
Про це заявив фіційний представник президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана Ібрагім Калин, передає видання Hurriyet Daily News. За його словами, малоймовірно, що Україна і РФ готові укласти “всеосяжну мирну угоду” в найближчі місяці. При цьому представник Ердогана додав, що жорстока ціна війни може все таки змусити їх погодитися на локальні перемир’я на деяких ділянках фронту.
“Туреччина готова наполягати на локальному припиненні вогню і невеликій локальній деескалації… Жодна зі сторін не в змозі виграти війну у військовому плані”, – сказав Калин.
Калин заявив, що РФ зацікавлена в “гарантіях безпеки” з боку НАТО і повазі на світовій арені.
“Росія хоче, щоб її поважали як великого гравця і щоб НАТО не було у них на задньому дворі”, – сказав він.
“Україна не збирається вступати в НАТО, але повинна отримати достатні гарантії безпеки від Росії”, – сказав представник Ердогана.
Зусилля Ердогана для припинення війни в Україні.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган використав свої добрі стосунки як з Кремлем, так і з Києвом, щоб спробувати стати посередником у припиненні війни.
Туреччина прийняла два ранні раунди мирних переговорів між Україною і РФ та допомогла досягти угоди під егідою ООН про відновлення поставок українського зерна через Чорне море. Також за допомогою Ердогана відбувся набільший обмін військовополоненими між Україною і РФ.
Ердоган також провів кілька раундів телефонних консультацій з президентом Росії Володимиром Путіним і українським лідером Володимиром Зеленським, спрямованих на пошук спільної мови.
Нещодавно вперше російська сторона погодилася прийняти списки осіб, що перебувають в полоні з 2014 року.
У Туреччині відбувся черговий раунд переговорів омбудсменів України та Росії Дмитра Лубінця і Тетяни Москалькової.
Як український омбудсмен розповів в ефірі телемарафону, вперше російська сторона поїхала з зустрічі з пропозиціями, які було попередньо обговорено.
“Прориву немає, але принаймні пішла технічна робота: обмінюємося списками, інформацією. Щодо зниклих безвісти ми пропрацьовуємо окремо. Є вже випадки, де наші громадяни і герої, яких вважали загиблими, російська сторона підтвердила живими – 23 наших хлопці. Це величезний позитив”, – сказав Лубінець.
Він також додав, що обговорювали звільнення цивільних осіб, що перебувають в російському полоні з 2014 року. У списку 158 таких осіб.
“158 громадян України, більша частина з яких це представники кримськотатарського народу. Напевно вперше російська сторона погодилася прийняти списки і, пропрацювавши їх, надати інформацію про те, де ці люди перебувають, в якому вони стані. Також обговорили різні варіанти їх повернення”, – додав він.
Перемовини омбудсменів України та РФ.
11 січня уповноважені з прав людини України та РФ Дмитро Лубінець і Тетяна Москалькова зустрілися в Туреччині, а саме в Анкарі на полях міжнародної конференції “Майбутнє прав людини в 21-му столітті”.
За підсумками Лубінець сповістив, що було обговорено широкий спектр гуманітарних проблем та питань, повʼязаних із наданням правозахисної допомоги росіянам та українцям.
Він також зазначив, що вдалося обмінятися конкретними пропозиціями.
Під час другої зустрічі омбудсменів участь взяла також турецька сторона – голова турецького парламенту Мустафа Шентоп і головний омбудсмен Туреччини Шереф Малкоч.