Ситуація у Бахмуті контрольована. Окупанти намагаються атакувати, проте безуспішно. Водночас українські сили потребують підтримки як і на Бахмутському, так і на інших напрямках, тож українські захисники закликають українців мобілізуватися.
Про це розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Киянин”.
“Росіяни активізувались по всій лінії зіткнення. Суїцидальні атаки в районі Авдіївки, Вугледара. Вони несуть величезні втрати військової техніки та в живій силі але вперто продовжують лізти. Це – тактика “м’ясних батальйонів” дозволила досягти їм певного просування, але в глобальній перспективі вони всі загинуть. Щодо лінії Соледар-Бахмут-Кліщіївка-Ступочки – ситуація дуже складна на північній стороні”, – пояснив військовий.
“Киянин” також наголосив, що окупанти постійно обстрілюють Бахмут із різних видів озброєння.
“У Бахмуті росіяни застосовують артилерію, РСЗО, піхотою намагаються просуватись. Місто Бахмут стоїть. Наші козаки робили контрнаступальні операції та відбили позиції. Бахмут під контролем ЗСУ. Тривають бої, місцевим та волонтерам доступ обмежили і це правильно, бо “ходило багато інформаторів”. Росіяни мають більше успіхів в інформаційному просторі, мовляв у них там наступ і вони всюди йдуть”, – сказав військовий.
Військовий також закликав українців до мобілізації, оскільки зрозуміло, що нам уже ніхто, окрім нас не допоможе.
“Коли триває мобілізація, не потрібно ховатися. За вас роботу ніхто не зробить. Потрібно тренуватись на полігонах, нові бригади повинні замінювати тих, хто постійно перебуває на “передку”, – сказав “Киянин”.
Про те, що в Україні до зброї мають ставати більше людей зазначають і інші військові. Зокрема нещодавно капітан 103-ї бригади тероборони Олександр Ганущин в ефірі “Апостроф TV” зазначив, що армії потрібні добре навчені та мотивовані бійці для роботи з новим озброєнням. Темпи набору в армію підвищили через рішення Володимира Путіна збільшити ворожі сили, пояснив капітан 103-ї бригади тероборони Олександр Ганущин.
Збройні сили України потребують поповнення особового складу для освоєння нової західної техніки та поповнення втрат.
За словами військового, через ці причини в Україні підвищуються темпи мобілізації. Захід відправляє нову техніку й щоб її використовувати в боях, треба мати добре навчених і мотивованих бійців, які вміють із нею працювати, додав Ганущин.
“Також потрібні люди, щоб замінити втрати, потрібні люди для тилової служби та для служби на нулі. Тому мобілізацію однозначно буде продовжено”, — заявив він.
Держава, як сказав капітан 103-ї бригади, може примушувати українців до виконання закону про мобілізацію у воєнний час, подобається їм це чи ні.
“Іноді сила держави полягає у легальному інституті примусу. Найпростіше — це примус виконувати закони. Закон про мобілізацію під час війни має працювати, і саме цим займається апарат держави. Подобається це окремим громадянам чи ні, мобілізаційний план має виконуватись. Інакше ті, хто не хоче, не дай Боже, продовжать жити в іншій країні”, — прокоментував Ганущин.
Темпи мобілізації в Україні суттєво вищі, ніж пів року тому та багато в чому пов’язані з рішенням президента Володимира Путіна довести до величезних цифр мобілізаційний показник у Росії, пояснив він.
Проте різниця мобілізацій полягає в тому, що в РФ набирають усіх без розбору тільки для того, аби отримати нову порцію “гарматного м’яса”. В той час, як Україні та її захисникам потрібне підсилення із навчених людей, які зможуть стати на захист держави аби разом стримати натиск ворога та водночас посилити підготовку до контрнаступу.