В Угорщині, на відміну від Болгарії та Польщі, заявили, що оплатять російський газ у квітні в євро, які будуть конвертовані в рублі у Газпромбанку РФ – тобто підтвердили, що пішли на умови Росії.
За словами глави МЗС Петера Сійярто, представники “Газпрому” запевнили Будапешт, що припинення постачання газу до Болгарії на транзиті до Угорщини не позначиться, оскільки він здійснюється незалежно.
У “Газпромі” сьогодні підтвердили, що повністю призупинили постачання газу до Болгарії та Польщі через несплату в рублях.
Додали, що “при несанкціонованому відборі російського газу з транзитних обсягів до третіх країн, постачання для транзиту буде скорочено на цей обсяг”.
Зазначимо також, що представники Європейського союзу надіслали в середу офіційного листа до Угорщини, що стало першим кроком до застосування нового механізму скорочення фінансування за підрив стандартів верховенства права в блоці.
Про це пише Reuters.
Незважаючи на багаторічну критику правозахисників і активістів, що він спрямовує кошти ЄС своїм соратникам, Орбан здобув четверту поспіль перемогу на виборах на початку цього місяця. Європейська комісія у відповідь запустила новий механізм санкцій.
Він не був випробуваний раніше і пропонує найсильніший інструмент у боротьбі з націоналістом Орбаном, євроскептиками, які правлять у Польщі та іншими, кого звинувачують у підриві верховенства права.
“Ми виявили проблеми, які можуть порушувати верховенство права в Угорщині та вплинути на бюджет ЄС”, – сказала Вера Юрова, віцепрезидентка Єврокомісії.
“Угорщині доведеться відповісти на наші занепокоєння та запропонувати заходи щодо виправлення ситуації”, – додала вона.
Високопоставлені чиновники ЄС сказали, що справа зосереджена на системних помилках у державних закупівлях Угорщини, які не змогли запобігти єдиним торгам, конфлікту інтересів та ризику корупції.
За їхніми словами, “серйозне занепокоєння” щодо функціонування угорської влади і управління нею коштами ЄС посилюється через обмеження ефективного розслідування та незалежного судового переслідування.
Угорщина мала порушення у майже 4% витрат з коштів ЄС у 2015-2019 роках, за даними OLAF, у порівнянні з середнім показником ЄС 0,36%.
За даними Комісії, Угорщина також мала найвищу фінансову корекцію в історії структурних фондів ЄС у 2019 році.
Угорщина має два місяці, щоб відповісти на лист з Брюсселя, і для таких обмінів листами знадобиться ще кілька місяців, перш ніж – якщо не буде досягнуто згоди – Комісія запропонує державам ЄС схвалити призупинення фінансування Будапешта.
У цьому випадку буде достатньо голосів більшості інших лідерів ЄС, щоб обмежити фінансування Угорщини. Це означає, що Польща, традиційна союзниця Угорщини у суперечках з ЄС щодо верховенства права, не зможе заблокувати рішення.