Кіссінджер вже не хоче, щоб Україна поступилася територією Росії заради миру.
За словами колишнього Держсекретаря, на форумі в Давосі його неправильно зрозуміли.
Колишній Держсекретар США Генрі Кіссінджер спровокував шквал критики, коли під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі запропонував, щоб Україна поступилася територією на користь Росії заради миру.
Однак, тепер в інтерв’ю TIME американський дипломат пояснив, що зовсім не закликав Київ відмовитися від українських регіонів. І взагалі, його давоські коментарі неправильно зрозуміли.
«Якщо ви прочитаєте мої фактичні слова, то зрозумієте, що я нічого подібного не говорив. Насправді я сказав, що найкращою лінією розмежування для перемир’я буде status quo ante (та, яка існувала до початку війни – ред.), тобто не слід переносити війну з територій, які були українськими на момент початку війни, на території, які толерувалися як частина Росії на той час», – сказав Кіссінджер.
Він пояснив, що виступив проти перетворення війни за свободу України у «війну за майбутнє Росії».
«Зараз Росія досі тримає в окупації 15% довоєнних українських територій. Їх потрібно повернути Україні, перш ніж почнеться серйозне перемир’я. Спірна територія – це невеличкий куток Донбасу, приблизно 4,5% від нього, а також Крим. Важливість Криму для Росії виходить за межі конфліктного питання поточної кризи. Я дуже стривожений, що ця війна може перерости в щось, що стане дуже некерованим. Я не казав, що території потрібно віддати. Я мав на увазі, що вони повинні мати окремий статус на будь-яких переговорах. Я відверто виступаю за свободу України і її важливу роль в Європі», – сказав американський дипломат.
Нагадаємо, що Кіссінджер вважав, що Україна має бути готовою віддати частину території РФ.
98-річного політика цитує The Telegraph.
За словами Кіссінджера, переговори між РФ та Україною “мають розпочатися в найближчі два місяці, перш ніж вони створять потрясіння та напруженість, які буде нелегко подолати”.
В ідеалі “розділовою лінією має бути повернення до колишнього статус-кво”, а продовження війни після цього “буде не за свободу України”, а “новою війною проти самої Росії”, додав ексдержсекретар США.
Статус-кво, про який заявив Кіссінджер, передбачає, що Україна має погодитися на мирну угоду, щоб відновити ситуацію на момент початку вторгнення РФ 24 лютого, коли Росія формально контролювала окупований півострів Крим і неофіційно – частину Донецької та Луганської областей.
“Так само легко, як пан Кіссінджер пропонує віддати Росії частину України, він дозволив би забрати Польщу чи Литву. Добре, що в українців в окопах немає часу слухати поради “давоських панікерів”. Трохи зайняті, захищаємо свободу та демократію”, – відреагував у Twitter 24 травня радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
Додамо, що США та партнери шукають шляхи прискорення поставок озброєнь Україні.
Американське і західне озброєння від партнерів вже надходить в Україну. Воно вже впливає на хід бойових дій, як успішні атаки на склади боєприпасів, які ми бачили в останні дні. Водночас США та їхні партнери шукають шляхи прискорення нових поставок.
Про це заявив ексспецпредставник Сполучених Штатів Америки в Україні Курт Волкер в ефірі інформаційного телемарафону, повідомляє Укрінформ із посиланням на Gazeta.ua.
“Системи озброєння та амуніція з США прибувають, але поки не все прибуло. Це ставить росіян у більш вразливу позицію… Насправді багато західного озброєння вже в Україні. “Джавеліни”, “Стінгери”, гаубиці тощо. Але зараз ми говоримо про нові системи – HIMARS і NASAMS. Вони ще не прибули, але вони в дорозі”, – сказав Волкер.
На запитання журналіста про те, чи можливе надходження нової техніки в липні та серпні, Волкер відповів ствердно.
“Лендліз – це спеціальний спосіб, що дозволяє адміністрації США використовувати свої власні запаси та передавати їх Україні, при цьому передавати швидко. Це процес, який триває вже певний час. Ми передаємо системи Україні та закуповуємо нові на їх місце. США та їхні партнери шукають шляхи, аби прискорити цей процес”, – зазначив він.