Російські військові відчувають певний “снарядний голод”, проте все одно можуть дозволити собі використовувати набагато більше боєприпасів на добу, ніж Сили оборони України.
Про це сьогодні, 12 липня, сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Якщо порівнювати з 2022 роком, у якому становищі перебувають російські артилеристи, можна назвати це “снарядним голодом”. Не 60, не 70 і не 80 тисяч на добу вистрілюють. Це десь 15-20 тисяч — іноді плюс-мінус 10-15% від загальної кількості… Але з іншого боку, це все одно більше, ніж може собі дозволити Україна — 5-7 тисяч пострілів на добу. Тобто той обсяг боєприпасів, який передається Німеччиною, — це, грубо кажучи, на 3-4 дні інтенсивного артилерійського вогню”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ
Водночас Коваленко звернув увагу, що російська артилерія переважно не далекобійна і не високоточна. Наприклад, щоб вразити ціль традиційними боєприпасами, гаубиці Д-20 або Д-30 необхідно зробити 15-20 пострілів для пристрілки. Ті ж засоби ураження, які використовують українські Сили оборони, є високоточними і далекобійними.
Військово-політичний оглядач також зауважив, що, відступаючи з окупованих територій, російські військові залишають озброєння, яке необхідне ЗСУ.
“Загалом “ленд-ліз” продовжується, звісно, не в таких обсягах, не в таких масштабах, як, наприклад, під час Харківської кампанії, або як на початку 2022 року, або як під час наступальної операції на правобережній Херсонщині, але загалом, у міру нашого просування дедалі глибше і глибше тимчасово окупованими територіями, їх звільнення, ми розширюємо можливості цього самого “ленд-лізу”, оскільки за собою росіяни залишають велику кількість, зокрема, польових складів, де є, відповідно, і протитанкові ракетні комплекси, і вогнеметні системи, РПГ, боєприпаси, тобто все, що потрібно нашим Силам оборони. Час від часу, звісно, трофеїмо і відповідну техніку”, — сказав Коваленко.
Військовий експерт Владислав Селезньов пропонує оцінювати ворожі втрати в динаміці. Він звертає увагу на те, що за тиждень ліквідовано майже 4500 російських військових, а також знищено 26 танків, 58 бойових бронемашин та до 119 артилерійських систем.
“До речі, 119 артилерійських систем за тиждень – це рекорд, такого числа артсистем ми їм до цього не палили за тиждень. Про що це говорить? Про те, що наші продовжують дотримуватися своєї тактики першого етапу контрнаступу – руйнування бойових можливостей путінських військ. Очевидно, чим більше артилерії, танків та бронетехніки ми їм спалимо, тим менше клопоту вони нам завдадуть у перспективі”, – зазначив він у коментарі РБК-Україна.
Владислав Селезньов наголошує, що особливо складна ситуація склалася під Авдіївкою.
“Тут противник повернувся до тактики так званих “м’ясних штурмів”, тобто атакує в лоб великою кількістю живої сили, намагаючись продавити нашу оборону. Несе шалені втрати, але говорити про масштабні територіальні досягнення не доводиться. Певне просування є, але з урахуванням колосальних втрат це ні про що”, – зазначив експерт.
Ситуація на Лиманському та Куп’янському напрямах має тенденцію до загострення. Насамперед це пов’язано із зосередженням великої кількості особового складу, бронетехніки та інших озброєнь противника. Перспективи досить тривожні, і Генштаб має відреагувати на виклики відповідним чином, додав Селезньов.
Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко каже, що у росіян у Луганській області одне з найбільш боєздатних угруповань. Але воно не здатне на масштабні звершення.
“Тут у принципі нічого нового. Є загроза більш інтенсивних дій у напрямку Куп’янська та з Кремінної на Лиман. Але це насамперед імітація з метою відвернути увагу Сил оборони України та спроба відтягнути наш ресурс з півдня та Донецької області. Можливостей для прориву, в тому числі в Харківську область, у них на сьогодні немає. Це локальні наступальні операції обмеженого масштабу”, – зазначив він у розмові з РБК-Україна.