Депутатські передвиборчі змагання завжди були справою непередбачуваною. І якщо для одних округів переможців можна було визначити від самого початку, то для інших підсумки виборів ставали повною несподіванкою.
Саме так відбулось на виборах у 2012 році, де основна боротьба на цьому окрузі точилася між кандидатами від ВО «Батьківщина», лікарем Василем Пазиняком та самовисуванцем, екс-митником Тарасом Козаком. Практично до самої кульмінації виборчих перегонів мало хто вірив у перемогу опозиції, яку представляв перший кандидат.
Результати були неочікувані – Василю Пазиняку вдалося здобути переконливу більшість голосів – майже 56%.
Народним депутатом України Василь Пазиняк став саме завдяки підтримці електорату 122-го округу. У 2012 році, незважаючи на песимістичні прогнози аналітиків, він здобув неочікувану перемогу над мільйонером, другом братів Медведчуків, одіозним митником Тарасом Козаком.
Ситуація цього року могла б повторитися, адже Пазиняк є серед фаворитів округу, якби не одне "але".
8 жовтня Центральна виборча комісія прийняла заяву народного депутата та висуванця від партії "Народний фронт" по 122 виборчому окрузі (Яворівщина та Жовківщина) про відмову від балотування. Таким чином, комісія скасувала реєстрацію Пазиняка.
Цікаво, що минуло рок, в літку, ми мали можливість приватно поспілкуватись за паном Пазиняком, який ще тоді впевнено заявляв, що політика- це «брудна гра», і навіть, якщо буде така можливість, він не подаватиме свою кандидатуру на майбутні вибори. Однак, як ми добре знаємо, пан Василь ввійшов в список претендентів із 122-го округу. Ба більше мав чудові шанси на перемогу.
Однак, зважаючи на відмову в участі у подальшій боротьбі, виникає логічне запитання. В чому ж причина такого вчинку? Чи то депутат згадав про брудну суть політиканства, чи можливо долучився до флешмобу виходу із Народного фронту. Адже як відомо, відмовилися від балотування ще 2 представники партії – Зорян Шкіряк, висунутий по одномандатному виборчому округу №217 та Ганна Костюк з 121-го виборчого округу (Дрогобич).
Зважаючи на це, легко передбачити, що розстановка сил в окрузі сильно зміниться, і без фаворитного Пазиняка, результати можуть бути вкрай непередбачуваними.
Саме тому, команда "Поборимо корупцію разом" вирішила ознайомити вас з найбільш імовірними претендентами на перемогу у 122-ому окрузі. Оскільки значній кількості виборців Пазиняка прийдеться змінювати свої уподобання цілком імовірно, що свою прихильність вони передадуть 27-річному сотнику майдану, командиру батальйону особливого призначення "Дніпро-1" – Володимиру Парасюку.
Популярності сотника Майдану заздрять політики з мільйонними прибутками та кандидати з купою політтехнологів. Наразі він – ласий шматочок для будь-якої політичної сили. Практично до останнього моменту головною інтригою виборчої кампанії 2014 року залишалося питання, чи з’явиться зірковий сотник у списку якоїсь партії. Нещодавно Парасюк трохи шокував українське суспільство повідомленням, що одна з політичних партій за його прізвище у виборчому списку, начебто, готова була заплатити аж два мільйони доларів.
На хвилю слави раніше невідомого хлопця винесла історична промова, виголошена 21-го лютого на сцені у Києві у переломний момент Революції. Сотник Майдану з’явився на сцені на якій вишикувалися похмурі і нерішучі лідери Революції, та самостійно поставив ультиматум Януковичу. Наступного дня, коли українці дізналися про покинуте «Межигір’я», Володимира Парасюка нарекли «сотником, що змінив хід історії».
Також шанси не залишитись не поміченим має і головний редактор культурологічного незалежного видання Ї, а по сумісництву і Король Галичини – кандидат від Блоку Петра Порошенка Тарас Возняк.
Є відомим у Львові культурологом і політологом. Пише статті, видає книжки і часто з’являється на телебаченні як експерт широкого спектру питань. Окрім цього, він активно співпрацює з політиками, допомагає їм у написанні партійних програм.
У 2004 році Тараса Возняка коронували. У Львівській Опері, заповненій місцевим бомондом, культуролога оголосили переможцем конкурсу «Галицький лицар» та нагородили титулом «Король Галичини». Ідея конкурсу полягала в тому, що людина, яку обирають Галицьким королем, бере на себе зобов’язання дбати про престиж регіону через організацію різноманітних культурних акцій.
У підсумку маємо непересічну особистість з вагомим досвідом політичної, але не депутатської діяльності. Але чи з реальною підтримкою електорату? Час покаже!
Ще один претендент – постійний критик Свободи, мер Рави-Руської – Ірина Верещук. Очолила Рава-Руську міську раду у 2010 році. Стрімко влилася в політику і на сьогодні є одним з найвідоміших мерів малих містечок на Львівщині.
Перебуває в частих конфліктах з місцевою «Свободою». Рік тому публічно звинуватила депутатів від цієї партії в продажі земельних ділянок та непрозорому розподілі бюджетних коштів у міській раді Рави-Руської, де, як відомо, «Свобода» має більшість. У відповідь отримала аналогічні звинувачення про махінації у спілці зі своїм родичем, заступником голови земельної комісії.
Останні події в Україні, військові дії в зоні АТО, так чи інакше впливають на громадян життя і думки громадян. Зважаючи на це, цілком імовірно, що місце в парламенті може отримати військовий Олександр Павлюк – 44 роки, командир 24-ї механізованої бригади. Кандидат від ВО «Батьківщина».
Полковник, якого на Львівщині охрестили «народним генералом». Командир військової частини АО998 – 24-ї механізованої Залізної бригади ім. Данила Галицького, що дислокується в Яворові. Це найкраще в Сухопутних військах України з’єднання, бійці якого до вересня мужньо воювали в зоні АТО.
Хто б не виграв політичну боротьбу у 122-ому окрузі, ясно одне: чим би не мотивувася пан Пазиняк, його вихід явно додасть інтриги та непередбачуваності, ба більше вже змінив орієнири фаворитів округу.
Автор: Кай Кіт