Окупанти вирішили прокласти дорогу на горі Узун-Сирт, яка знаходиться в Коктебелі.
Ширина шляху – 8 м та по 2 м з кожної сторони узбіччя, пише блогерка RoksolanaToday&Крым.
Дорога вестиме до альтанки з назвою "Зорепад спогадів".
"У селах Феодосії люди ходять по коліна в багнюці — тротуарів і доріг немає. Гору вирішили угробити", – коментує блогерка акт вандалізму.
Узун-Сирт популярне місце для планеристів. З тюрських мов назва перекладається, як "спина".
Додамо, що жителі Криму скаржаться на погану якість води та засолення грунту. Люди тікають на материкову частину України або в Росію.
Воду в населених пунктах дають по годинах, а в колодязях вона стає солоною.
Підприємець із Джанкойського району Руслан розповів, що через відсутність води не може вирощувати кавуни та дині.
"Це було вигідно, хоч і скуповували товар дешево, все одно, там вага велика, заробляв я непогано. Уже два роки баштанні не саджають, для них потрібно багато води. Посіяв пшеницю, але все одно це не дуже вигідно", – скаржиться Руслан.
Люди, які займалися вирощуванням овочів, набурили свердловин і збираються ще протриматися декілька років.
"Але вода вже звідти йде солона, тому закінчитися все може дуже швидко", – розповіла мешканка північної частини півострова Антоніна Журавльова.
Керівник громадської організації "Зелений лист" Владислав Балинський розповів, що дефіцит води на степовій частині півострова буде лише рости. Балинський назвав три основні чинники.
"Перше – це звичайно ж, перекриття Кримського каналу. Дешева дніпровська вода, завдяки якій в степовому Криму, крім історичного тваринництва, став можливий розвиток землеробства, перестала надходити на півострів. Відповідно, наповнюваність наземних водоймищ і підземних водоносних горизонтів також змінилася.
Друге – це кліматичні зміни глобального масштабу. І третє – це антропогенний вплив в масштабах самого півострова. Зокрема, діяльність водомістких виробничих ліній, подібних виробницту діоксиду титану на підприємстві "Кримський титан", власником є Дмитро Фірташ", – зазначив Балинський.
Експерт наголошує, що на більшій частині степового Криму, у багатьох населених пунктах вода вже не відповідає вимогам МОЗ і ВОЗ.