Папа Римський Франциск заявив, що світові необхідно знайти вихід задля справедливого та стабільного миру. За його словами, здається, що кровопролитна війна, яку розв’язала Росія, “не має кінця”. 

Про це повідомляє іноземне видання Reuters. 

Про це понтифік заявив під час зустрічі з делегацією Константинопольського патріархату. Вона відбулася після того, як посланник Папи повернувся після триденних переговорів у Москві. 
 
Характеризуючи війну в Україні, яку розв’язав російський диктатор, Папа Римський попередив, що вона “не має кінця”. 

Трагічна реальність цієї війни, яка, здається, не має кінця, вимагає від усіх спільних творчих зусиль, щоб уявити й прокласти шляхи миру, 
– заявив понтифік. 

Окрім того, Папа Римський розкрив деталі візиту його посланника до Москви. За його словами, італійський кардинал Маттео Дзуппі зустрівся з радником російського диктатора Юрієм Ушаковим, а також головою РПЦ патріархом Кірілом. Понтифік виправдав цю зустріч “визначенням гуманітарних ініціатив, які могли б відкрити шляхи до миру”. Подробиць Папа не розкрив, проте заявив – будуть вжиті подальші кроки. 

Варто зазначити, що посланець Франциска на початку червня також зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським. Під час переговорів, італійський кардинал також підняв тему “шляхів до миру”, проте український лідер пояснив нашу формулу миру – Росія повинна вивести всі війська з території України. Окрім того, наша країна потребує не “мирних ініціатив”, а збільшення постачання зброї. Також треба посилювати санкції проти країни-агресора, адже нині вони діють не повною мірою – Росія продовжує отримувати підсанкційні товари, використовуючи у своїх схемах треті країни. Тому необхідно посилювати контроль за дотриманням санкцій. 

У Москві Маттео Дзуппі зустрівся з воєнною злочинницею, так званою “дитячою омбудсменкою” Марією Львовою-Бєловою. Кремлівські пропагандисти у мережі опублікували кадри із зустрічі. На них видно, як італійський кардинал тисне руку та посміхається злочинниці. 

Поки Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт Львової-Бєлової через депортацію та викрадення українських дітей, злочинниця цинічно висловлює сподівання, що “християнська любов і милосердя допоможуть у взаєморозумінні”. 

Проте варто зазначити, що Папа Римський тепер не звинувачує НАТО у війні, не захищає росіян і не вимагає встановлення миру за будь-яку ціну.  

Про те, що зробило можливим такі зміни і чому Папа Римський так довго волів не бачити злочини росіян в Україні редактор ЄвроПравди Юрій Панченко поговорив з експертом із взаємовідносин держави та церкви Денисом Колядою. Він має пряме листування із Папою Римським, а від початку повномасштабної війни мав декілька аудієнцій із понтифіком.  

Також ми знаємо, що Папа був долучений до попередніх обмінів. І там таких процесів не було. Тож, важко уявити, що такі спекуляції були схвалені Ватиканом. 

Це дасть змогу Святому Престолу задуматися, наскільки добрим союзником є Російська Православна Церква, яка начебто одна із тих, хто передавала, і наскільки добрим союзником є угорський прем’єр Віктор Орбан. 

Давайте відверто: у Росії не люблять Папу. 

Це нам здається, що Франциск проросійський, проте Росія вважає, що він якраз проукраїнський. 

Щодо кризи комунікації між Україною і Ватиканом, то, думаю, вона поступово вирівнюється. 

Ми стаємо зрозумілішими один для одного. 

Папа Римський довго сприймав цю війну, як щось подібне до Першої світової: на війні, яку розпочали політики, прості солдати не мали ненависті один до одного і навіть могли налагодити обміни через лінію фронту. 

Все змінило відео із катуванням українських військових. Також його вразили  розповіді кардинала Краєвського, який приїхав з України та розповідав про ці масові поховання – а він був і в Бучі, і в Ірпені, і у східних областях, де були масові поховання. 

Це змусило Папу Франциска змінити своє ставлення.