Обвалилися штучно створені насипи біля автодороги до Кримського мосту на окупованому півострові та зі сторони російської Тамані. Причиною стали сильні снігопади.
Фото опублікувало місцеве видання Керч.ФМ.
Землю, яка обсипалась на трасу, прибирають робочі спецтехнікою. У деяких місцях зсуви ґрунту виламали ливнівки з плит.
"Намагаються усунути наслідки негоди" – написав місцевий житель.
Як раніше зазначав старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, гірничий інженер-гідрогеолог Юрій Медовар, Керченський міст «треба або розбирати, чи він зруйнується сам».
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
За словами експерта, одна з основних проблем моста, це те, що палі вбиті всього на 55 метрів. Дно Керченської протоки – це майкопська глина, перенасичена вологою. В цьому випадку, стверджує Медовар, щоб палі не попливли при великому навантаженні – їх потрібно було закопувати не на 55, а на тисячу метрів.
“Палі вони зміцнити вже не зможуть. Там проблема з резонансом, який з’являється при русі транспорту по ньому. Міст опустили так низько, мабуть, для того, щоб під ним не могли проходити українські військові кораблі. А тому він здатний просідати ще нижче” , – додав інженер.
Він нагадав, що раніше на цьому місці вже будувалося два мости – один змило, інший розібрали.
А тим часом, міністерство з питань тимчасово окупованих територій України продовжує фіксувати зсуви опор Кримського мосту, що ставить під загрозу життя людей.
“Зараз зсуви тривають. Міст побудований з порушенням технології, не враховані усі фактори. Технологічно ця частина дуже вузька. Тому в разі найменших проблем морські затори створюються дуже швидко. Коли вони перекривали протоку, ставлячи туди корабель, то за два дні накопичилося 421 суден з обох боків. Вже було кілька аварій. Десь судна зіткнулися, хтось був на якірній стоянці і його відірвало”, — повідомив глава міністерства Вадим Черниш.
Черниш зазначає, що багато факторів негативно впливатимуть на стан мосту, зокрема і танення льоду, проте незрозуміло, як окупанти боротимуться із цим.
“Вони зараз намагатимуться з цим впоратися. Криголамами, підривами, якщо буде скупчення льоду. І що тоді буде з рибою, з дельфінами? Багато є речей, на які ми не маємо відповіді. І ключова проблема — відсутність доступу, – сказав він.