Ахметов вчергове качнув заміну складу НКРЕКП, пише телеграм-канал «Монополіст»

Вчора розійшлась новина про рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК), яке зобов’язує Кабмін звільнити чотирьох членів Нацкомісії з регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Серед них голова Комісії Валерій Тарасюк, члени комісії Руслан Кайдаш, Ольга Бабій і Олексій Магда.

Позов поданий з боку ТОВ Техноінвест, позивні вимоги якої пов’язані з “утиском її інтересів у якості споживача електроенергії”. ТОВ-позивач входить в мутну юридичну групу, де юркомпанії є власниками одна одної. Такий собі колективний Сол Гудман з Breaking Bad.

Юридична суть: в жовтні 2019 року президент своїми указами призначив вказаних членів НКРЕКП на три місяці, до обрання інших.

Але у грудні 2019 року Рада внесла зміни в закон про НКРЕКП. В новому законі були прописані строки ротації працюючих членів НКРЕКП.

Типу, ОАСК вирішив, що закон 2017 року про НКРЕКП – правильний, а закон грудня 2019 року – ні.

Суддя по справі – Нана Вєкуа, яка полюбляє приймати рішення в інтересах Ріната Ахметова.

Ось рішення, які вона приймала:

  1. Визнала протиправною перевірку НАЗК декларацій нардепа Вадима Новинського за 2015 і 2016 роки.

Новинський – партнер Ахметова у Метінвесті, де Новинському належить 25%.

  1. Визнала недійсною довідку НАБУ про переплату споживачами за електроенергію в результаті дії формули Роттердам+ у розмірі 19 млрд грн.
  2. Задовільнила позов ДТЕК Західенерго про визнання протиправною постанови НКРЕКП №360, що дало можливість трейдерам ДТЕК не платити тариф Укренерго за передачу при експорті електроенергії.

Нагадаємо, що нинішній склад НКРЕКП – кістка в горлі для ДТЕК Ахметова.

10 березня голова Регулятора Тарасюк напряму заявив про маніпуляції ДТЕК з вугіллям в опалювальний період, назвав компанію безвідповідальною і направив матеріали до РНБО.

Тепер комунікатори Ахметова розганяють рішення ОАСК по всіх доступних медійних каналах.

Варто зазначити, що Рінат Ахметов з капіталом у 7,6 млрд доларів очолив рейтинг найбагатших бізнесменів України. Про це повідомляє Forbes Україна.

Згідно з оновленим рейтингом видання, статки Ахметова як найбагатішого у списку українських бізнесменів, збільшилися з 2,8 до 7,6 млрд доларів. Тепер Ахметов займає 330-е місце в рейтингу найбагатших людей у світі. Найбільші його активи – це компанії “Метінвест” ($3,3 млрд) та ДТЕК ($ 2,1 млрд).

Друге місце у переліку в бізнесмена Віктора Пінчука. З червня 2020 року його статки зросли з $1,4 млрд до $2,5 млрд. З вказаної суми $800 млн – нерухомість, $700 млн – гроші, а $500 млн – компанія Interpipe.

На третьому щаблі у рейтингу Костянтин Жеваго. Його статки збільшилися з $1,1 млрд до $2,1 млрд. Найбільший актив Жеваго – компанія Ferrexpo ($1,4 млрд).

Також до переліку найбагатших українців потрапили:

Ігор Коломойський ($1,8 млрд)

Геннадій Боголюбов ($1,7 млрд)

Петро Порошенко ($1,6 млрд)

Вадим Новинський ($1,4 млрд)