Наразі в Луганській області на Кремінському напрямку відбувається ескалація, позиції українських військових зазнають найбільших обстрілів. Окупанти постійно проводять штурмові дії.
Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
“Зараз на Кремінському напрямку найбільша ескалація, найбільша кількість обстрілів та спроб прорвати нашу оборону. Це щоденні атаки невеликими групами постійними хвилями. Іноді з підтримкою важкої техніки та постійні обстріли”, – розказав Гайдай.
За його словами, звільнену Білогорівку окупанти також постійно обстрілюють. У районі російські війська проводять наступальні дії. Втім, успіху вони не мають. ЗСУ відбивають всі атакувальні спроби ворога. Щоденно росіяни на Луганщині втрачають десятки людей загиблими.
“Наші сили оборони відбивають всі спроби росіян прорватись”, – наголосив Гайдай.
Водночас експерти у матеріалі РБК-Україна прогнозують, що у разі нового великого наступу, окупаційні війська можуть сконцентруватися на сході України. Оскільки ворог не полишив намірів окупувати Донбас, а також не виключені рухи росіян і в Харківській області.
Основний напрямок – Луганська і Донецька області
Як розповів виданню керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, противник концентрує більше своїх сил і засобів на сході та частково на півдні на Запорізькому напрямку.
“Це ті напрямки, звідки противник може наступати. Є два основних напрямки – Донецький та Луганський. Третій напрямок він допоміжний, або другорядний – це Запорізький. У разі якщо противник матиме успіх по просуванню на Донеччині і буде вистачати ресурсів, російські війська можуть здійснити спробу просування і на Запорізькому напрямку”, – вважає Мусієнко.
Експерт зазначив, цей наступ росіян можна назвати великим, але локалізованим.
“Тобто це не буде щось на кшталт 24 лютого з атаками на Київ, Чернігівський чи Сумський напрямки. Завдання мінімум – це захоплення Донецької області і закріплення на рубежах включно з Луганщиною. Завдання максимум – просуватися на Запоріжжі, якщо вистачить ресурсів”, – пояснює Мусієнко.
Він зауважив, що зараз ворог не ризику і готовий просуватися менш стрімкими темпами, намагаючись “вигризати” кожен метр.
“Тобто вони роблять ставку на більш повільніше просування, але щоб воно було впевненішим і гарантувало хоча б якийсь успіх”, – додав Мусієнко.
Чи будуть попередні масовані удари?
На думку експерта, ракетні атаки можуть відбуватися, доки у росіян є якийсь запас ракет.
“Чи будуть вони підтримані ударами з повітря із залученням авіації? Можливо, але не треба забувати, що Україна має засоби, які можуть збивати ці повітряні цілі. Це звичайно може бути, і повітряний компонент може бути застосований. Як все буде відбуватися безпосередньо, побачимо за результатами того, як бойові дії будуть розвиватися”, – підсумував експерт.
Дещо іншої щодо можливих напрямків росіян військовий експерт Роман Світан. На його думку, окупанти спрямують сили на окупацію Донбасу, бо це їх давня мрія, а також на частину Харківської області – східне узбережжя Оскольського водосховища.
“Вони спробують від Куп’янська рухатися у бік Лимана, тобто видавити наші війська за Сіверський Донець”, – каже Світан.
Він вважає, що жодних проривних ударів, що розрізають, війська РФ завдати просто не зможуть, ми їх купіруємо ще на початку.
“Ми бачимо їхній рух, місце розташування, відстежуємо дислокацію. Ми їм не даємо навіть зібратися на глибині 80 км від лінії фронту. А без певних заходів, що проводяться у 30-40 кілометровій глибині на так званому дивізійному рівні, жодних раптових чи повномасштабних дій вони просто не зможуть вжити”, – каже Світан.
За його словами, загрози обвалення фронту на Донеччині немає.
“Оскільки в нас вся глибина фронту до Дніпра як мінімум насичена нашими військами. Як такого обвалення фронту не може бути через відсутність оперативного простору для росіян на Лівобережжі”, – підсумував експерт.