Україна сподівається почути «Так» і вже у червні отримати статус кандидата у члени Євросоюзу.
23-24 червня у Брюсселі відбудеться засідання Європейської ради, одним із питань якого буде розгляд висновків Єврокомісії щодо заявки України на членство в ЄС та ухвалення рішення щодо надання їй статусу країни-кандидата.
Однак, попри шалену підтримку України в боротьбі з агресором, є країни, які все ще вагаються, чи надавати Україні статус країни-кандидата на членство в ЄС. Тож на всіх фронтах Україна докладає максимальних зусиль для того, щоб переконати скептиків у необхідності зробити її кандидатом.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час великого робочого візиту до країн ЄС закликав європейських колег надати Україні статус кандидата на членство.Україна готова піти шляхом реформ, аби долучитися до країн-членів Євросоюзу
Про це сказав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, повідомляється на сайті парламенту.
«Ми говоримо про те, що статус кандидата дає нам змогу почати поглиблену співпрацю. Сьогодні Україна – це потужна армія, можливо, одна з найпотужніших армій в Європі, а можливо, і в світі. Україна територіально і географічно є дуже хорошим коридором для логістичних маршрутів. І ми готові переглянути всі ці речі, пов’язані з тим, щоб Україна стала таким трансформаційним хабом», – сказав спікер.
На запитання, хто вагається за те, щоб Україна була в блоці, відповів:
«Я зараз не можу сказати, які конкретно країни, бо це буде неправильно. Але є держави, які вагаються, з ними треба просто говорити. Я проїхав вже кілька країн, і у мене немає якогось такого бачення, що хтось із них відвертий скептик, бо Україні висловлюють велику підтримку в боротьбі проти російської агресії. Але також дуже важливо, щоб країни ЄС сказали «Так» щодо статусу кандидата».
«Сьогодні 91% українців підтримують шлях України до ЄС. І дуже важливо, що 66% європейців також підтримують рух України до ЄС. Ми зараз проводимо дуже велику та потужну роботу в Європі. Вона полягає в тому, щоб не тільки переконувати тих, хто сумнівається, а й просити своїх колег, які на 100% підтримують Україну, щоб вони також долучалися до такої місії – переконати підтримати надання Україні статусу кандидата на членство до Євросоюзу», – зазначає Стефанчук.
За його словами, Росія має вплив на країни ЄС, вона повільно «вводить своє жало» у питання, які піднімають лідери.