Посли країн “Великої сімки” невідкладно звернулися до офіційного Києва — вони вкотре нагадали про необхідність прозорого та політично нейтрального відбору керівників антикорупційних органів. Цю заяву опублікували в офіційному Twitter послів G7.
Окрім того, наголошується, що “Велика сімка” постійно підтримує новостворені антикорупційні інституції в Україні, а їхня незалежність і надійний правовий статус є частиною міжнародних зобов’язань.
В G7 нагадали, що забезпечення незалежності, цілісності та надійного правового статусу цих установ є важливим елементом міжнародних зобов’язань України, у тому числі в рамках співпраці з ЄС та постійної підтримки з боку міжнародних фінансових установ.
“Це важливо для якості життя українських громадян, а також для ділового та інвестиційного клімату в Україні. Посли країн G7 підкреслюють необхідність відбору керівників антикорупційних установ через прозорі, засновані на досягненнях та політично нейтральні процедури”, — сказано в заяві.
Посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас наголосив, що заява безпосередньо стосується ситуації довкола процедури обрання нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
“Боротьба з корупцією, заснована на сильних та незалежних інституціях, є центральною складовою співпраці ЄС та України у низці сфер, від “безвізу” до макрофінансової допомоги. Вищезазначені принципи (згадані у заяві G7 ) мають застосовуватися і у випадку, коли Верховна Рада висуває представників для відбору нового керівника САП”, — підкреслив Матті Маасікас.
Нагадаємо, 21 серпня офіційно стало відомо про те, що очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький неочікувано для всіх написав заяву про звільнення. Про це антикорупціонер повідомив на своїй сторінці у Facebook.
За попередніми даними, Холодницький не просто звільняється з САП, а йде з прокуратури. В соціальних мережах він вже опублікував фото наказу про звільнення за власним бажанням від 21 серпня, який підписала глава Офісу генерального прокурора Ірина Венедіктова.
Варто звернути увагу на те, що Назар Холодницький займав посаду керівника САП з листопада 2015 року. Термін його повноважень закінчується 30 листопада. Ще в лютому поточного року він попереджав, що не буде триматися за посаду.
“У грудні 2015 року, я, мабуть до кінця не усвідомлював, які випробування чекають у майбутньому. Але, незважаючи на це, з першого дня робив все, щоб Спеціалізована антикорупційна прокуратура служила виключно інтересам Українського народу, керувалась лише законом та ніколи не стала інструментом політичної боротьби”, — написав Назар Холодницький.
ПРО МИНУЛЕ, ТЕПЕРІШНЄ І МАЙБУТНЄ…
У 2015 році розпочато процес створення системи антикорупційних органів, метою яких…
Опубликовано Назаром Холодницьким Пятница, 21 августа 2020 г.