Понад 70% громадян України, які проживають під окупацією в “ЛДНР” хочуть бачити територію Донецька і Луганська у складі України та виступають за якнайшвидшу деескалацію конфлікту.

Таку тенденцію відзначили соціологи після того, як змінилася влада в Україні.

Велика частина жителів Донецька і Луганська виступала не проти України, а проти людей які прийшли до влади, використовуючи кров українців. Зараз все залежить від уміння Президента Зеленського вибудовувати політичні діалоги з міжнародними партнерами та вміння Зеленського вести складні переговори з Путіним.

При цьому такий діалог вже почався, що офіційно констатували в Києві і в Москві. Так, ситуацію прокоментував прес-секретар президента Росії Путіна.

“Поки ми констатуємо початок діалогу між двома президентами, констатуємо певні контакти, які здійснюються в розвиток цих розмов і розвиток розумінь, які були досягнуті в ході цих розмов”, зазначив Пєсков.

Більшість експертів впевнені, що Зеленському вдасться повернути Донбас в юридичне поле України вже до кінця 2019 року. Додамо, що нещодавно стало відомо, як президент Володимир Зеленський збирається повертати окуповані Крим і Донбас.

Про це він розповів в інтерв’ю німецькому виданню Bild

Зокрема, президент України Володимир Зеленський зазначив, що має намір повертати окуповані Крим і Донбас з допомогою посилення санкцій проти країни-агресора.

Так, журналісти запитали у Зеленського, як він розцінює позицію окремих країн ЄС про ослаблення санкцій проти РФ. Президент України підкреслив, що перш за все необхідно нагадати причину введення санкцій тим особам, які виступають за зняття санкцій.

“Моя позиція чітка і проста. Санкції є єдиним важелем для звільнення окупованої території, відновлення нашої територіальної цілісності і суверенітету, повернення наших людей”, – стверджує Володимир Зеленський.

Зеленський не сумнівається, що санкції є дипломатичним інструментом з метою отримання результату, зокрема, режиму припинення вогню.

“Якщо цей інструмент не працює, тоді механізм повинен бути розширений”, – підкреслив глава держави.

Підсумовуючи, президент Володимир Зеленський заявив, що його головна мета-повернути мир в Україну, використовуючи для цього дипломатичні засоби, а не популістські. Крім цього, глава держави впевнений, що “санкції можна посилити, якщо їх вплив не є задовільним”

“Дозвольте мені знову підкреслити, що ні суверенітет, ні територія, ні доля українського народу не стануть переговорною монетою в будь-якій мирній угоді”, – резюмував він у спілкуванні з німецькими журналістами.