Розірвання договору про РСМД може спричинити ланцюг подій, через які США, Китай і Росія знову почнуть широкомасштабну гонку озброєнь
90% ракет, які є на озброєнні в Китаї, є ракетами середньої і малої дальності, і більшість з них створюють військову загрозу Росії.
Про це в інтерв’ю розповів російський військовий оглядач Павло Фельгенгауер.
За словами експерта, з 2014 року Росія стала противником в гонці озброєнь для багатьох країн світу, але для Китаю Росія є єдиним потенційно небезпечним противником.
“Оскільки більшість ракет середньої дальності Китаю створювалися саме проти таких країн, як Росія. До США ці китайські ракети не долетять. Але у Росії тепер теж буде відповідь Китаю – наземні ракети, які можуть бути націлені на Китай і розгорнуті, скажімо, на сході європейської частини РФ. Хоча формально Росія і Китай – союзники, але відносини дуже насторожені”, – зазначив Фельгенгауер.
Додамо, що європейська одержимість Росією невзаємна. Москва не просто більше незацікавлена в континенті. Їй байдуже до європейської інтеграції чи зближення з Європою. Її не цікавить європейський розпад чи перехід країн з орбіти Заходу на російську. В залах Кремля сьогодні всі думки про Китай і про те, чи вдасться московським урядовцям переконати Пекін сформувати альянс проти Заходу.
Про це на сторінках Politico пише колишній португальський міністр з питань Європи Бруну Масеаш.
Він додає, що одержимість ідеєю створення альянсу з Китаєм була дуже очевидною на саміті Валдайського клубу ще у 2017 році.
Торік на аналогічній щорічній зустрічі задум здавався не так спекуляцією, як чимось, що Росія дійсно хоче втілили. І якомога швидше. Кожен російський представник: від академіків до міністра закордонних справ Сергія Лаврова і самого Володимира Путіна, — ні про що інше навіть не говорили. В повітрі відчувався навіть певний відчай.
Як пояснив автору колишній радник Путіна Сергій Караганов, тепер у Москві вся увага прикута до Китаю. Російські погляди на Пекін дуже сильно змінилися за останні п’ять років. Москва відмовилася від надій, що китайська економіка може стати прикладом, який їй самій вдасться повторити. З
амість цього експерти з питань зовнішньої політики обмірковують лише те, як Росія може використати Китай для просування своїх геополітичних цілей.