За даними представників фракції, керівництво втрутилося в процес голосування в комітеті парламенту.

Всередині фракції “Слуга народу” вибухнув скандал, в результаті якого вона може розколотися. Розкол відбудеться, якщо керівництво, офіс та учасники скандалу не пройдуть до 20:00 поліграф, написав в своєму Telegram-каналі народний депутат від “Слуги народу” Максим Бужанський.

Суть скандалу

За словами депутата, керівництво фракції втрутилося в процес голосування в комітеті. Більш того, після одного з голосувань керівництво “вважало за потрібне апелювати до керівництва фракції, вимагаючи покарати тих, хто голосував на підтримку іншого закону”.

 – Ніяких проблем винести в зал і попросити фракцію підтримати або не підтримати будь-який закон не було, але частина членів комітету вважала за потрібне апелювати до керівництва фракції, вимагаючи покарати тих, хто голосував на підтримку іншого закону. Керівництво фракції чогось втрутилося в демократичний процес голосування в комітеті, і чомусь взяло на себе невластиві і ніким не делеговані функції арбітра. Забувши, що комітет парламентський, а не купка списочників, – заявив Бужанський.

Він додав, що в якості єдиного аргументу докорів керівництво фракції “орієнтується на слова Лещенка”.

– Від керівництва фракції пролунала пропозиція перевірити на поліграфі тих, на кого поскаржилися. Головна мішень доносу – нардеп Дубинський відразу ж підтримав цю пропозицію, зажадавши, щоб поліграф пройшли всі сторони + керівництво + офіс. На цьому запал вичерпався, і керівництво фракції почало намагатися зам’яти поліграфічну тему, прекрасно розуміючи, що Дубинський то детектор пройде, а от зв’язок Роксолани Підласої, наприклад, і законів про РРО та Кешбек можна буде потім довго пояснювати, – повідомив нардеп.

Чим може все закінчитися

За словами депутата, в результаті скандалу, що вибухнув є два шляхи.

Перший – “всі перераховані вище, сьогодні, о 20.00, йдуть на поліграф разом з Дубинським!”

Другий – “на поліграф йде один Дубинський”. Однак Бужанський додав, що при цьому “керівництво залишається на руїнах власноруч розірваної на частини фракції, повністю без будь-якого авторитету, з іміджем порожніх бюлетенів, які не відповідають за свої слова”.

– І з купою питань по вже прийнятим законам, без відповіді на які буде неможливо перейти до обговорення наступних. Потрібно відповідати за слова, а як ви думали? – написав депутат.

– Дуже чекаємо вечора, вистачить писати комсомольські прес-релізи в офіційних каналах фракції. Ще є 12 годин, щоб визначитися, що дешевше. Принести вибачення, довести, що власні пафосні слова хоч чогось варті, або ганебно сховатися в нірку і ніколи більше не намагатися відсвічувати, – підсумував він.

Нагадаємо, раніше заступник глави фракції Євгенія Кравчук написала в Фейсбук, що деяких депутатів можуть перевірити на детекторі брехні. За її даними, поліграф застосують після зустрічі з окремими депутатами і рішення психологів і криміналістів.

Кого і за що зібралися перевіряти спочатку

19 жовтня голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Денис Гетьманцев повідомив, що депутати не смоли схвалити законопроект №2047-д. При цьому фракція “Голос” підтримала його повністю, а кілька “Слуг народу” ні. Через деякий час, 21 жовтня, Дубинський написав в Фейсбук, що хто не проголосував хочуть перевірити на поліграфі. Незабаром це підтвердили в своїх соціальних мережах екс-віце-прем’єр Павло Розенко і колишній депутат Сергій Лещенко.

За їхньою інформацією, 11 депутатів від “Слуги народу” отримали винагороду за свою позицію в розмірі 30 тисяч доларів.

За даними Лещенка, непроголосований законопроект був невигідний депутату Антону Яценко, який у Верховній Раді восьмого скликання був у групі “Відродження”, яку називають близькою до Ігоря Коломойського.

Джерела “Української правди” розповіли, що глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія написав у внутрішньому чаті, що з вимогою перевірити депутатів на поліграфі йому дзвонив Володимир Зеленський.

За версією Дубинського, в Офіс президента звернулися депутати, яким не сподобалося голосування колег, зокрема, Роксолана Підласа. Він назвав законопроект сумнівним і заявив, що готовий пройти поліграф.