Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Берлін не погодиться на окупацію частини України і на продиктований Росією мир.

Про це він заявив на пресконференції на полях Міжнародної експертної конференції щодо відновлення, відбудови й модернізації України у Берліні 25 жовтня

“Ми розуміємо бажання президента Зеленського досягти справедливого миру. Але суть в тому, що ми хочемо бачити суверенітет у цілісність України і ми не сприймаємо окупацію сусідньої держави Росією і продиктований мир” – сказав Шольц.

За його словами, таку позицію поділяють і в Європі, і в німецькому парламенті.

На цьому фоні, Росія, у якої «спецоперація йде за планом», знову заговорила про переговори. Цього разу — вустами представниці МЗС Марії Захарової.

«Росія готова вести переговорний процес із усіма зацікавленими сторонами, вона відкрита для контактів у тому числі й із США», — про це Захарова заявила в ефірі одного з російських каналів.

За її словами, РФ не переривала жодних контактів зі свого боку і готова вести переговорний процес з усіма.

«Всі телефонні трубки, які дзвонять, ми беремо, ми не блокуємо відносини, зв’язки, розмови з нашими партнерами – і з тими, що залишилися партнерами, і з тими, кого ми вже так не можемо називати, і з тими, хто ніколи ним і не був», — повідомила чиновниця, яка ще два місяці тому «лякала» США розривом дипломатичних відносин у разі визнання Росії країною-спонсором тероризму.

Росія не вперше звертається до теми переговорів.

11 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва відкрита до переговорів із Заходом щодо війни в Україні, але ще не отримала жодної «серйозної пропозиції» щодо такої перспективи.

В США слова Лаврова назвали «позерством».

Речник відомства Нед Прайс був вимушений освіжити російську пам’ять та знову нагадати, що перемовин про Україну без України не буде.

До того ж у США підкреслили, що з такою заявою Лавров виступив через кілька годин після чергового ракетного терору проти України.

“Були уражені дитячі майданчики та школи, багатоквартирні будинки, дороги, мости, теплова інфраструктура. Коли ви оцінюєте ці коментарі, ви повинні враховувати цей контекст. І я думаю, що коли ви берете до уваги цей контекст, він каже вам усе, що вам потрібно знати про російську позицію та позерство Росії. Ми розглядаємо це як позерство”, — сказав Прайс.

Він зауважив, що для США слова Лаврова не є конструктивною те легітимною пропозицією. Натомість там зайвий раз нагадали про підтримку України в цій ситуації.

“Ми підтримуватимемо Україну, коли виникне цей стіл переговорів. Поки цього не станеться, нашим першочерговим завданням є надання Україні тієї допомоги, якої вона потребує, і ми продовжуватимемо це робити”, — резюмував він.

Нагадаємо, заяви Сєргєя Лаврова – не перший натяк на бажання Росії піти на переговори з Україною, від чого Київ категорично відмовляється. З подібними закликами вже зверталися і голова Ради Федерації Валєнтіна Матвієнко, яка запропонувала перейти до діалогу “негайно”, і сам російський президент Владімір Путін. Та після анексії окупованих територій України президент Володимир Зеленський наголосив, що про перемовини з РФ можна забути, поки її президентом є саме Путін. Згодом цю позицію в нашій державі закріпили на законодавчому рівні.

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про неможливість проведення переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним. Про це йдеться на сайті глави держави.