Депутати Верховної Ради намагаються позбутися свого мандата, оскільки переконані, що не мають політичного майбутнього.
Про це висловився політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. За його словами, вони просто затряслись від страху, що ніяк не вплинуть ні на що, тому й вирішили повтікати, доки зовсім не попали.
«Вага статусу народного депутата України значно впала. І відразу спрацювало декілька причин. Причину, яку менше всього називають у суспільстві, але яка є дуже чутливою для депутатів, — це фінансовий моніторинг. Посилення контролю за електронними деклараціями. До речі, це стосується й колишніх депутатів. В умовах війни у депутатів з’явилися додаткові проблеми й обмеження. Наприклад, обмеження щодо виїзду за кордон. Депутати хочуть більше свободи, і менше зобов’язань, менше відповідальності», — пояснив Фесенко.
Зокрема він наголосив на тому, що раніше статус депутата надавав особі значний політичний вплив, але зараз вплив депутатів Верховної Ради є найменшим за весь період існування українського парламентаризму.
«Таке поєднання проблем, вимог й обмежень з одного боку, а з іншого — зменшення реального впливу, владного статусу й обумовлює втечу депутатів з ВР. Наразі найбільше тікають мажоритарники. Більшість депутатів розуміють, що в них немає політичного майбутнього. Тому їм краще зараз позбутися депутатського статусу, ніж перебувати далі у Верховній Раді», — наголосив Фесенко.
Крім того голова парламентської фракції «Слуги Народу» Давид Арахамія стверджує, що багато нардепів хотіли б скласти повноваження, однак їх не відпускають.
«Для мене це дійсно удар, зменшення кількості нардепів до 401, як для людини, яка відповідає за збір голосів і проведення законопроєктів», — заявив Арахамія.
Він повідомив, що існують депутати, які виражають бажання покинути парламент, проте він не назвав конкретну їхню кількість.