Влада пішла на підвищення ціни на газ, тому що їм залишилося кілька місяців.
Про це в коментарі кореспонденту ГолосUA розповів доктор економічних наук, колишній міністр економіки і віце-прем'єр-міністр України, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.
"Це сумно. Підвищення ціни на газ всередині країни запускає механізм підвищення інших показників. Потрібно збільшувати дефіцит бюджету, потрібно більше взяти запозичень за кордоном, потрібно збільшити навантаження з точки зору погашення зовнішнього боргу, тобто рух в сторону дефолту триває успішними темпами. Підвищення тарифів на газ – це збільшення фінансування цієї галузі, старої, нерозвиненою, яка паразитує. Це відбирання грошей у нових галузей. Це дуже негативно для всіх структурних процесів в країн. Подорожчає електроенергія. Тарифи стануть вище, ніж можливість 90% громадян їх оплачувати зі своїх зарплат і пенсій », – пояснив експерт.
За його словами, наступним елементом негативного циклу стане падіння курсу гривні.
«Через дефіцит, зовнішніх запозичень буде падати курс гривні щодо долара. Влада пішла на цей крок, тому що їм залишилося кілька місяців, і вони хочуть «хапануть» ще гроші з нафтогазової галузі, а також кредитні гроші, які можна проконтролювати », – резюмував В.Лановий.
В свою чергу Володимир Гройсман заявив, що вимоги МВФ щодо зростання цін на газ для населення були вищими за поточне підвищення тарифів.
Прем'єр також уточнив, що співпраця з міжнародними фінансовими організаціями відбувається перш за все задля забезпечення політики виплати боргів і зниження навантаження на бюджет, а не нарощування запозичень.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
«Ми працюємо з фінансовими ринками світу, аби віддати кредити, які на нас поклали минулі уряди протягом 2005-2013 років. Зараз ми щороку платимо 5 млрд доларів як обслуговування взятого тоді боргу. У мене було два варіанти – аби домовитися про мінімальне зростання цін на газ і продовжити співпрацю. Або увійти в дефолт. Це банкрутство країни. Заощадження громадян знеціняться, буде галопуюча інфляція. Цього неможливо було допустити», – наголосив прем’єр.
Варто також уточнити, що Кабінет міністрів України підвищить ціну на газ для населення на 23,5%, до 8550 грн за тис. кубометрів з 1 листопада. За словами очільника Кабміну, МВФ вимагав підвищення тарифів на газ для населення на 60%.