Представниками партій "Опозиційний блок" і "За життя" ведуться переговори щодо політичної взаємодії.
Про це журналістам повідомило джерело, близьке до переговорного процесу.
За його словами, сторони близькі до укладення стратегічної угоди, яка передбачатиме координацію дій під час виборів, визначення єдиного кандидата (виходячи з рейтингів) до грудня 2018 року, а в майбутньому – і об'єднання в одну партію.
Водночас за словами, народного депутата Вадима Новинського, такі консультації тривають вже два місяці.
Щодо перспективи кооперації двох політсил, то Новинський наголосив: «На цьому етапі тривають консультації. Щоб вони набули остаточної форми, треба скликати з'їзд нашої партії, щоб він ухвалив відповідні рішення».
Однак, можливе об’єднання «Опозиційного блоку» та партії «За життя» відбувається за дивним і незвичним сценарієм.
Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон
Зазвичай у таких випадках політики хоча б виступають зі спільною заявою для ЗМІ, натомість тут – лише примирились у соцмережах. Вони навіть не обговорили можливий партійний список чи кого висуватимуть на президента. Тому й невідомо, чи заяви про таке злиття – не намагання «видавати бажане за дійсне».
Про це керівник аналітичного центру «Третій сектор» та політолог Андрій Золотарьов.
Разом із тим він зауважив: ідея об’єднання цих опозиційних партій давно обговорювалась у ЗМІ. Та й соціологія фіксує наявність запиту на силу, яка б претендувала на представлення інтересів населення Південного Сходу, зокрема, промислових регіонів. Однак, за його словами, не факт, що рейтинги двох різних політиків вдасться «Механічно скласти».
«Якщо консолідація відбувається тільки на рівні декларацій і заяв, але не закріпиться на рівні ідеології і, не буде і синергії ресурсів. Заслуговує уваги і те, що о та частина «Опоблоку», яка орієнтована на Ріната Ахметова, фактично, сьогодні вкрай обережно прокоментувала задеклароване об’єднання», – зазначив Золотарьов.
Тому й Золотарьов переконаний: наразі це об’єднання схоже на «явний фальстарт» та спробу «видати бажане за дійсне». Досі незрозуміло і чи це персональна боротьба «за місце під сонцем» окремих політиків чи ж реальний процес консолідації.