Колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка пояснив відсутність нових судових слухань в межах справ, порушених проти п’ятого президента Петра Порошенка, тим, що це дає йому «електоральні бонуси».
«Практика „кошмарення“ Петра Олексійовича призвела тільки до того, що Порошенко отримав додаткові бонуси в електоральному плані. Це робилось настільки безграмотно, криво, з порушенням процесуального закону, що лише додавало Порошенкові [рейтингу]. Зеленський зрозумів, що [генпрокурор Ірина] Венедіктова не може виконати його задачу щодо „посадки“ Порошенка, що це тільки призводить до мінусів для самого Зеленського. І вирішили цю практику припинити», — поділився думкою Рябошапка в інтерв’ю Радіо НВ.
Нагадаємо, після обрання Володимира Зеленського президентом України проти ексголови держави Петра Порошенка були відкриті десятки кримінальних справ. Колишнього президента викликали на допити, а щодо епізоду про нібито тиск на главу Служби зовнішньої розвідки в 2018 році навіть почалися судові слухання.
Зараз частина кримінальних справ проти експрезидента закрита — зокрема, справа «Ленінської кузні», «церковна» справа та інші.
25 лютого 2021 року Національне антикорупційне бюро України підтвердило закриття кримінального провадження про присвоєння майна шляхом зловживання службовим становищем та про відмивання доходів, в якому також фігурував Порошенко. Його зареєстрували за заявою народних депутатів від Опозиційної платформи — За життя.
“Набуття, володіння, використання, розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансової операції, вчинення правочину з таким майном, або переміщення, зміна форми (перетворення) такого майна, або вчинення дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна або володіння ним, права на таке майно, джерела його походження, місцезнаходження, якщо ці діяння вчинені особою, яка знала або повинна була знати, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом в особливо великому розмірі, а також привласнення, розтрати або заволодіння чужим майном особливо великих розмірах шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем”.