У вівторок, 23 квітня, Військово-морські сили отримали перший середній розвідувальний корабель, аналогів якого немає в Україні.
Його урочистий спуск на воду відбувся в Києві на суднобудівному підприємстві "Кузня на Рибальському", повідомляє прес-служба Міноборони. (Щоб подивитися фото і відео, доскрольте новину до кінця).
За флотською традицією, під час спуску корабля на воду, об борт корабля була розбита пляшка шампанського.
Характеристики розвідкорабля поки не розкривають, однак відомо, що він побудований на базі судна проекту 502 ЕМ, який мав такі технічні характеристики:
Довжина: 54,8 м.
Ширина: 9,8 м.
Водотоннажність 1220 тонн.
Швидкість: 11,6 вузлів.
Дальність: 7200 миль.
Автономність: 28 днів.
Екіпаж: 29 осіб.
Середні розвідувальні кораблі призначені для: радіоперехоплення каналів зв'язку на різних частотах, ретрансляції закритих каналів зв'язку, телеметричної розвідки, радіотехнічної розвідки та інших цілей.
"За всю історію України не так багато було прикладів, коли на воду спускалися потужні броньовані катери, десантні катери, а сьогодні – середній розвідувальний корабель, аналогу якого немає в Україні – за оснащенням і можливостями виконувати завдання. Це величезний прорив і це перемога! Перемога кожного, хто працює на заводі "Кузня на Рибальському". Перемога ВМС, які отримають цей корабель до бойового складу", – зазначив міністр оборони України Степан Полторак.
Оркім того, нещодавно в Одесі завершилась робоча зустріч представників 6-го флоту ВМС США з командуванням ВМС ЗС України.
Після триденного візиту було проведено брифінг, під час якого підбили підсумки проведеної роботи, а також окреслили плани на майбутню співпрацю.
Представники 6-го флоту ВМС США та командування ВМС ЗС України протягом цього періоду обговорили питання щодо шляхів розвитку, реформування кадрового забезпечення у Військово-Морських Силах ЗС України.
Зокрема розглядались питання щодо заходів з утримання військовослужбовців на військовій службі за контрактом, засоби та способи мотивації з проходження служби, а також впровадження кадрового менеджменту, управління кар’єрою офіцерського та старшинського складу ВМС ЗС України.
Протягом робочої зустрічі американським колегам було презентовано програму стратегічного розвитку персоналу ВМС ЗС України «Військовий моряк — 2035 — професійність і компетентність (ПіК)».
Начальник штабу рекрутингової компанії ВМС США капітан 1 рангу Брент Ковер зазначив, що протягом робочого візиту вони спостерігали високі результати підготовки особового складу українського флоту і були вражені тим, як швидко трансформуються ВМС ЗС України у відповідності до стандартів НАТО.